Wpis z mikrobloga

Mirki ma któryś dwa kredyty hipoteczne? Lub jeden ale na dwie nieruchomości? Mam ratę 2300zł, kredyt wzięty 2,5 roku temu na 20 lat. Chcę kupić drugie mieszkanie, rata na 20 lat byłaby z 1700. Brak żony, nikogo na utrzymaniu, czysta historia, jadę na JDG od początku 2015, wcześniej 10 lat umowa o pracę. #programista15k
Da radę?
Jak się za to zabrać?
Jak to liczą?
Jak zwiększyć szanse?
#kredyt #hipoteka #miniratka #mieszkanie #banki #pko #pekao
  • 66
  • Odpowiedz
@zibizz1: @inkluzja_ultymatywna:
Obecny krach został rozmyty i będzie fundamentem następnego.
5 lat. Tyle polecam się wstrzymać.
To prawda, na nieruchomościach mamy bańkę, dodatkowo spotęgowaną przez napływ ukraińców, wyłapujących co tańsze oferty. Jeszcze mocniej w tym roku dojebią nam deweloperzy - koszty materiałów budowlanych skoczyło o ponad 30 % w ciągu ostatniego roku (!!!). Oczywiście - deweloperzy muszą i mogą przerzucić to na klientów... tak długo jak klienci... będą.

USA już
  • Odpowiedz
Zamierzam poczekać max 2 lata i podkupić ile można za 1/3 obecnej ceny


@inkluzja_ultymatywna: xDDD

. Ale jak jebnie to z hukiem i kawalerkę za 40k sobie człowiek może będzie mógł kupic


@PiersiowkaPelnaZiol: chyba w Ełku

chociażby nie wiem jaka sytuacja na rynku była to zawsze znajdą się tacy niegroźni ekonomiści, którzy wieszczą wielki krach tuż tuż. coś jak korwin z UE
  • Odpowiedz
@Creamfields: zadałeś pytanie i dostałeś wysryw jakiegoś #!$%@?. Planuję zrobić tak jak ty - drugie mieszkanie w kredycie do wynajęcia i próbować wyjść w okolicy zera, a w zamian mieć mieszkanie za X lat na sprzedaż lub dla dziecka.

Dwa mieszkania to jest nic. Ludzie dobrze zarabiający kombinują jak wziąć jeszcze więcej. Bank problemu nie robi, bo w momencie wynajmowania zdolność ci nie spada, bo masz nowy przychód. Problem jest taki,
  • Odpowiedz
@WyjmijKija, @inkluzja_ultymatywna : No mam podobne doświadczenia, o tanich mieszkaniach z licytacji słucham i czytam bez przerwy od czasu gdy zacząłem pracować, czyli 2005 roku i jakoś ich nie widać. Przez słuchanie takich proroków przez 11 lat niepotrzebnie nabijałem komuś portfel zamiast spłacać swoje.
  • Odpowiedz
@Creamfields: Dla podwyższenia zdolności kredytowej możesz przed wzięciem drugiego kredytu wynająć swoje mieszkanie (to z 1 kredytem). Teraz płacisz 2300, do tego pewnie z 600 zł czynszu - wynajmujesz na rynku za 3000 zł i jeszcze Ci się zdolność kredytowa zwiększyła.

W JDG mocno patrzą na stabilność przychodów i dochodów oraz czas trwania działalności. Oczywiście da się, ale jest trochę trudniej niż przy UoP na czas nieokreslony. Pierwszym kredytem się nie
  • Odpowiedz