Wpis z mikrobloga

#niebieskiepaski z #depresja mają przesrane w porównaniu do różowych. Ich choroba jest częściej bagatelizowana tylko dlatego, że mają beniz. Nazywa się ich ciotami, bo mają problemy, bardzie odciąga od szukania profesjonalniej pomocy i przez to mężczyźni częściej popełniają samobójstwo.

Jeśli jesteś niebieskim z depresją lub jakimkolwiek innym problemem psychicznym:
*nie jesteś ani trochę mniej męski
*tak samo zasługujesz na pomoc
*tak samo zasługujesz na zrozumienie
*nie musisz 'wziąć się w garść i być facetem' (°°
*masz po co żyć i nie zmarnuj tego (òóˇ)

Do wszystkich chłopów z problemami psychicznymi: jesteście o wiele lepsi niż wam się wydaje. Idźcie na terapię i jeśli jest taka potrzeba, do psychiatry. Zawalczcie o lepsze życie, bo uwierzcie, warto.

#motywacja #przegryw
  • 77
a gdybym była niebieskim to wszyscy mieliby mnie w dupie.


@Soojin21: Nie jest to do końca prawdą. Parę lat temu pisywałem do takich osób i jestem pewien, że nie byłem w tym osamotniony, ale po kilku konwersacjach, gdy widziałem, że nie pomagam


to zbastowałem. No ale na pewno dalej są takie osoby, czy też pojawiają się kolejne fale próbujących osób. Po prostu nie jest to tak widoczne jak w przypadku różowych.
@Soojin21 niestety w Polsce poziom świadomości o chorobach tego typu jest bardzo niski, zamiast kierować taka osobę do lekarza psychiatry daje się jej te wszystkie gówno rady typu hehe weź się w garść i zepnij poslady.

Przez to mamy taki wysoki odsetek samobójstw. Jest ich więcej niż ofiar wypadków drogowych, a już tych jest niemało.
@Antorus wiem, i to jest okropne ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jeśli chociaż jedna osoba, po zobaczeniu tego wpisu pójdzie szukać profesjonalnej pomocy to będę szczęśliwa (ʘʘ)
@Soojin21:
Nigdy nie byłem blisko depresji, ale przypomniała mi się historia z moją byłą dziewczyną. Ogólnie miała dosyć kruchą psychikę- wspierałem, słuchałem, przytulałem, pocieszałem, mówiłem, że jest wspaniała itd...

W sytuacji kiedy jak miałem słabszy moment usłyszałem, żebym wziął sięw garść xD
O #!$%@?, ale się zagotowałem wtedy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@przegrany_przegryw: wiem co to jest depresja... ale jak ktoś nic nie zrobi to po prostu przeleży swoje życie nigdy nie próbując zmienić tego stanu rzeczy. De Mello super mówi jak ją przezwyciężyć i pomimo jej być szczęśliwym - co ciekawe nie jest to jakieś pranie mózgu typu afirmacje - to metoda zupełnie inna, coś na zasadzie mistrzów Zen / zrozumienia czegoś. Mi to bardzo pomogło.