Wpis z mikrobloga

  • 620
#niebieskiepaski z #depresja mają przesrane w porównaniu do różowych. Ich choroba jest częściej bagatelizowana tylko dlatego, że mają beniz. Nazywa się ich ciotami, bo mają problemy, bardzie odciąga od szukania profesjonalniej pomocy i przez to mężczyźni częściej popełniają samobójstwo.

Jeśli jesteś niebieskim z depresją lub jakimkolwiek innym problemem psychicznym:
*nie jesteś ani trochę mniej męski
*tak samo zasługujesz na pomoc
*tak samo zasługujesz na zrozumienie
*nie musisz 'wziąć się w garść i być facetem' (°°
*masz po co żyć i nie zmarnuj tego (òóˇ)

Do wszystkich chłopów z problemami psychicznymi: jesteście o wiele lepsi niż wam się wydaje. Idźcie na terapię i jeśli jest taka potrzeba, do psychiatry. Zawalczcie o lepsze życie, bo uwierzcie, warto.

#motywacja #przegryw
  • 77
  • Odpowiedz
@Soojin21: ps. Psychiatra nie leczy, a uzależnia do brania prochów. Wiadomo, że proszki antydepresyjne uzależniają i ktoś musi zgarniać profitu od naiwnych pacjentów..Do tego niszczą organizm fizycznie, np wątroba itd.


@Piasqun serio, nie pisz takich głupot bo jeszcze ktoś w to uwierzy, leki obecnie najczęściej stosowane przy depresji (ssri/snri) nie powodują uzależnienia, a przez powielanie takich mitów wiele osób nawet nie podejmuje leczenia i męczy się dalej
  • Odpowiedz
@Soojin21 ogólnie podejście do zaburzeń psychicznych w Polsce woła o pomstę do nieba
I to zarówno finansowanie z NFZ (albo raczej jego brak), jak i świadomość ludzi na temat depresji czy nerwicy to jest dramat...
  • Odpowiedz
@Soojin21: uwierz mi, że terapeutka czasem też potrafi #!$%@?ć jak potłuczona ( ͡° ʖ̯ ͡°), co do leków. No leki jak leki, ułatwiają wszystko. Żeby terapia działała tak naprawdę trzeba mieć motywację do działania, a skoro psychicznie i fizycznie dosłownie leżysz to weź nagle "wstań" i zacznij coś robić, ot koło się zamyka.

Byłem na lekach, teraz jestem na samej terapii i co mogę powiedzieć? Sam
  • Odpowiedz
@Soojin21 szkoda że w Polsce na wizytę w poradni czeka się 2 miesiace, gdzie potem musisz pójść na 3 spotkania co miesieczne i wypełniać ankiety by dowiedzieć się że przydałaby sie terapia na która czeka się rok, ew. Można dostać sie szybciej jak ktoś zrezygnuje ale to trzeba dzwonić. A i w listopadzie nie ma co dzwonić umówić się na wizytę kontrolną do lekarza, bo już nie zapisują w rym roku.
  • Odpowiedz