Wpis z mikrobloga

Motomireczki moje kochane uważajcie na idiotów na skrzyżowaniach, bo ja wczoraj miałem z jednym z nich bliskie spotkanie - bardzo bliskie, a smierć zajrzała mi w oczy.

Mówią, że wypadków się nie pamięta, ja pamietam każda sekundę - moment jak tuareg wyjeżdża na główną, na której ja się znajduję - i moje pierwsze hamowanie z tylnim kolem nad głową, puszczenie klamki i opadnięcie na ziemię, chwilę potem wieżdżającą za tuaregiem na skrzyżowanie przyczepkę, którą ciągnął i moje drugie hamowanie z tylnim kołem w powietrzu. Potem tylko puszczenie klamki, uderzenie i trzask łamanego plastiku, udo w przyczepkę, nadgarstek wykręca niemiłosiernie w złą stronę, salto w powietrzu i uderzenie prawym pośladkiem, plecakiem i tyłem głowy z impetem w asfalt. Po wstaniu tylko czarne gwiazdki i grubas z tuarega, zdziwiony że go ludzie zatrzymują, bo on nic nie wie.
Co z tego, że jechałem przepisowo (znam to skrzyżowanie - jest zaraz za łukiem w lewo i wyjeżdżający maja słabą widoczność), co z tego że chłop dostał zajebisty mandat i nie poczuwa się do winy, skoro wykręcony nadgarstek obite udo i dupsko oraz trauma gratis i motocykl do remontu to już mój problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakiez to szczęście, ze mam w domu dzieci i żonę, do których chce zawsze wracać i jeżdżę, jak człowiek, bo gdybym jechał, nie wiem - 60-80 to bym był połamany w drobny mak.

Przy okazji, muszę pochwalić kask - jest #!$%@? genialny! SCORPION EXO 510 - zrobił robotę i to bardzo - jak widać odpadł element z tylu, który mocno zamortyzował uderzenie o asfalt. A szybka mimo, że pękła to nie uszkodziła mi nic na twarzy. Kurtka Ozone Jet II też bardzo dała radę - puścił tylko zamek i lekko przytarł łokieć, a standardowe wkładki ochroniły co trzeba. O butach z alpinestars nie wspomnę, bo kostki i stopy mam całe.

Ogolnie kochani, jak to w życiu trzeba myśleć za innych, ale czasem choćbyście wyszli z siebie i stanęli obok, to nie unikniecie pewnych sytuacji ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dużo dobrego dla was wszystkich i uważajcie na siebie! LWG!

@enjoi kolego - lagi świeżo zrobione, a widelec do wymiany (i wiele innych, włącznie z nowymi końcówkami kierownicy, nowymi klamkami, itd). Uważaj tam na siebie!

#motocykle #motoryzacja #motomirko #truestory #wypadek
chozi - Motomireczki moje kochane uważajcie na idiotów na skrzyżowaniach, bo ja wczor...

źródło: comment_CXre9D6Jti7O6JXybpdJiWrekSib6o9E.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
Mówią, że wypadków się nie pamięta, ja pamietam każda sekundę

@chozi: To zależy czy dojdzie do wstrząsu mózgu / chwilowej utraty przytomności i zaburzenia pamięci krótkotrwałej. Ogólnie super, że nic ci nie jest.
  • Odpowiedz
  • 285
@chozi Co to za gadanie... skoro dostał mandat, to musiała być jego wina, więc Twoje problemy zdrowotne i motocyklowe to jego problem (bardziej jego ubezpieczenia). Zbieraj kwity z leczenia.
  • Odpowiedz
jeżdżę, jak człowiek, bo gdybym jechał, nie wiem - 60-80 to bym był połamany w drobny mak.


@chozi: Masz więcej rozumu niż szczęścia mireczku. Zdrowiej! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
skoro wykręcony nadgarstek obite udo i dupsko oraz trauma gratis i motocykl do remontu to już mój problem


@chozi:
To wcale nie tylko Twój problem, ale przede wszystkim problem ubezpieczyciela sprawcy.

Remont motocykla + nowy kask + nowa kurtka (bo przecież stara jest przetarta). Do tego zbieraj kwity na każdą aspirynę i każdy plasterek, jaki kupujesz.
  • Odpowiedz
@chozi: tylko nie rób takiego błędu, że jak coś cię będzie boleć, to olewaj to. Z każdym bólem idź do lekarza i zbieraj wszystkie papiery, bo dopiero teraz zaczyna się walka o odszkodowanie odpowiadające realnej wartości uszczerbku na zdrowiu i mieniu. No i pamiętaj o tym, że kwota z ubezpieczenia za cały ubiór, który ucierpiał w wypadku ma być taka jakbyś kupował nowe ubrania.

  • Odpowiedz
Jakiez to szczęście, ze mam w domu dzieci i żonę, do których chce zawsze wracać i jeżdżę, jak człowiek, bo gdybym jechał, nie wiem - 60-80 to bym był połamany w drobny mak.


@chozi: To ile jechałeś? Ech, magia motocyklów - byle stłuczka przy małej prędkości i #!$%@? totalny.

No ale taka jest cena za takie hobby.
  • Odpowiedz
@chozi jeszcze nie miałem nieprzyjemności szlifa zaliczyć, ale brachol mi opowiadał jak to sobie wracał z roboty a tu babinka z zakupami z ryneczku mu wleciala na środek jezdni, brachol miał szlifa a babinka spiedolila z siatka pomidorów. Szerokości.
  • Odpowiedz
@chozi: Sam bardzo długo szukałem kasku dla siebie i również kupiłem Scorpiona EXO 510. Do tych HJC, Sharków i innych znanych marek w cenie Scorpiona, można góra co nasrać. Jeżdżę w nim sezon i dalej jestem pod ogromnym wrażeniem wykonania i ilości dodatków jakie posiada. Kolega ostatnio kupił Airoha Valora, (sam kiedyś o nim myślałem), i bez chwili zawahania stwierdziłem, że mimo, że kask może być niezły, to przy Scorpionie, jest
  • Odpowiedz
@chozi: Najgorsze w tym wszystkim jest to, że i tak będziesz na tym stratny. Zgłaszałeś już szkodę? Masz w ogóle z tym jakieś doświadczenie? (Ja dzisiaj sprzedaję swój wrak po podobnym wypadku - 40km/h i moto do kasacji)
  • Odpowiedz