Wpis z mikrobloga

Motomireczki moje kochane uważajcie na idiotów na skrzyżowaniach, bo ja wczoraj miałem z jednym z nich bliskie spotkanie - bardzo bliskie, a smierć zajrzała mi w oczy.

Mówią, że wypadków się nie pamięta, ja pamietam każda sekundę - moment jak tuareg wyjeżdża na główną, na której ja się znajduję - i moje pierwsze hamowanie z tylnim kolem nad głową, puszczenie klamki i opadnięcie na ziemię, chwilę potem wieżdżającą za tuaregiem na skrzyżowanie przyczepkę, którą ciągnął i moje drugie hamowanie z tylnim kołem w powietrzu. Potem tylko puszczenie klamki, uderzenie i trzask łamanego plastiku, udo w przyczepkę, nadgarstek wykręca niemiłosiernie w złą stronę, salto w powietrzu i uderzenie prawym pośladkiem, plecakiem i tyłem głowy z impetem w asfalt. Po wstaniu tylko czarne gwiazdki i grubas z tuarega, zdziwiony że go ludzie zatrzymują, bo on nic nie wie.
Co z tego, że jechałem przepisowo (znam to skrzyżowanie - jest zaraz za łukiem w lewo i wyjeżdżający maja słabą widoczność), co z tego że chłop dostał zajebisty mandat i nie poczuwa się do winy, skoro wykręcony nadgarstek obite udo i dupsko oraz trauma gratis i motocykl do remontu to już mój problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakiez to szczęście, ze mam w domu dzieci i żonę, do których chce zawsze wracać i jeżdżę, jak człowiek, bo gdybym jechał, nie wiem - 60-80 to bym był połamany w drobny mak.

Przy okazji, muszę pochwalić kask - jest #!$%@? genialny! SCORPION EXO 510 - zrobił robotę i to bardzo - jak widać odpadł element z tylu, który mocno zamortyzował uderzenie o asfalt. A szybka mimo, że pękła to nie uszkodziła mi nic na twarzy. Kurtka Ozone Jet II też bardzo dała radę - puścił tylko zamek i lekko przytarł łokieć, a standardowe wkładki ochroniły co trzeba. O butach z alpinestars nie wspomnę, bo kostki i stopy mam całe.

Ogolnie kochani, jak to w życiu trzeba myśleć za innych, ale czasem choćbyście wyszli z siebie i stanęli obok, to nie unikniecie pewnych sytuacji ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dużo dobrego dla was wszystkich i uważajcie na siebie! LWG!

@enjoi kolego - lagi świeżo zrobione, a widelec do wymiany (i wiele innych, włącznie z nowymi końcówkami kierownicy, nowymi klamkami, itd). Uważaj tam na siebie!

#motocykle #motoryzacja #motomirko #truestory #wypadek
chozi - Motomireczki moje kochane uważajcie na idiotów na skrzyżowaniach, bo ja wczor...

źródło: comment_CXre9D6Jti7O6JXybpdJiWrekSib6o9E.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
Co z tego, że jechałem przepisowo (znam to skrzyżowanie - jest zaraz za łukiem w lewo i wyjeżdżający maja słabą widoczność)

jeżdżę, jak człowiek, bo gdybym jechał, nie wiem - 60-80 to bym był połamany w drobny mak.


@chozi: Prawdę powiedziawszy mam mieszane uczucia co do tego fragmentu. Ja nawet jadąc samochodem jak dojeżdżam do skrzyżowania, gdzie wiem że inni uczestnicy ruchu mogą mnie nie zauważyć (vide Twoja sytuacja) to zwalniam
  • Odpowiedz
@chozi
@simonides
@RandomowyMirek
OP nie dostanie póki co żadnej kasy niestety... Grubas dzban z taurega będzie w sądzie udawać niewinnego lub chociaż tylko współwinnego wypadkowi by nie dostać zwyżek na OC (ogólnie VW taureg to auto głównie #januszebiznesu więc pewnie ma sporo aut na siebie)
To się może kilka lat ciągnąć w naszym #!$%@? prawie.
  • Odpowiedz
@sad_pepe skoro dostał "zajebisty mandat" to znaczy że go przyjął. Nie skorzystał z prawa do walki w sądzie, jednocześnie przyznał się do winy. Pytanie za co ten mandat dostał? Domyślam się że za spowodowanie kolizji. Dla ubezpieczyciela sprawa jest prosta.
  • Odpowiedz
@chozi: Zdrowia mireczku, ale od pewnego wydarzenia z dystansem podchodzę do opisów wypadków na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cytując dzbana, lewaka i gimboateistę @blubi_su i to co napisał nam tu mirkom zgromadzonym na tym portalu elitarnym:

No to chwila przerwy w jeżdżeniu. Ja cały, trochę poobijany, ale ogólnie wszystko ok.

Całe uderzenie rozeszło się po zbroi i ochraniaczach. Motocykl też trochę poobijany ale wszystko rozeszło się
QBA_ - @chozi: Zdrowia mireczku, ale od pewnego wydarzenia z dystansem podchodzę do o...
  • Odpowiedz
@Smitek: też mam Scorpiona, 710. Jeszcze nie "sprawdzany" w takiej sytuacji jak ta @chozi: ale uważam że nie mogłem kupić lepszego kasku poniżej 1000 zł (zapłaciłem ok 750). HJC, Sharki, Caberg w tym budżecie, nie mają podejścia do Scorpiona, jak się je maca. Dodatkowo Scorpion ma certyfikaty Snell. Byłem tak zadowolony po zakupie, że różowemu też kupiłem Scorpiona 410. Nowy kask za mniej niż 500 zł z certyfikatem Snell, dalszy
  • Odpowiedz
@tamto-to-tamto:
@chozi:
Ja właśnie zmieniam scorpion exo 900 na shoei neotec, miałem go już dość.
Nie dość, że trzeszczy, wentylacja taka sobie, do tego rozpadaja się po 3 sezonach plastikowe mocowania. Wolałem dołożyć 500zl i teraz jest o wiele lepiej. Ja sie zawiodłem na scorpionie.
  • Odpowiedz
exo 900


@fstab: przecież to jest model otwierany z blendą...nie zrozum mnie źle kumplu, ale kupowanie takich kasków to jest według mnie głupota, ciężkie jak cholera, mechanizm zawsze po czasie się wyrabia, bardzo słaba konstrukcja = mniej bezpieczny, a z racji tego że są modne to i drogie. Ja mam w tym 710 wentylację lepszą niż miałem w kasku jet na skuterze. Jest głośny przez to, ale przy temperaturze 30+ mam
  • Odpowiedz
@chozi: @RandomowyMirek: @simonides: a ubezpieczalnia będzie próbowała Cię na wszystkim wyruchać, ja właśnie idę do sądu z pzu o szkodę z oc. podam przykład - należał się zwrot za fotelik dziecięcy, wypłacili 90% i napisali amortyzacja, odwołałem się, zapłacili 95% bo niby znaleźli taniej w necie, zarządzałem dowodu, że jest taniej to wysłali pdfa ze screenem z ceneo który jest nieaktualny, napisałem, że rządam kontaktu z przełożonym - dopłacili.
  • Odpowiedz
@chozi: Współczuje samego zdarzenia. Pewnie lubisz motocykle, ale po tym akcie rodzina będzie jeszcze bardziej obawiała się Twojej jazdy(mimo braku twojej winy). Szybkiego powrotu do zdrowia! Zbieraj paragony/faktury itp. Z OC również ciuchy podlegają wymianie na nowe.
  • Odpowiedz
@chozi: Tak czy siak, na moto jadac w tym luku zwolnilnym do 30-40, zmienil pas, cokolwiek. Nie jezdzi sie w takich miejscach bezrefleksyjnie, zawsze nalezy zalozyc jakies wymuszenie.
  • Odpowiedz