Wpis z mikrobloga

Cześć!
Ostatnio opublikowałem wpis odnośnie plusów programów partnerskich i sieci afiliacyjnych. Dziś przyszedł czas na minusy! Co dopisalibyście do tej listy?

Po więcej materiałów związanych z programami partnerskimi, sieciami afiliacyjnymi czy ogólnie marketingiem afiliacyjnym zapraszam: https://www.facebook.com/groups/218770992052826/

1. Nie masz kontroli nad programami partnerskimi
Możesz wybrać program partnerski tylko z tych, które są obecnie dostępne na rynku. Oznacza to, że jesteś zależny od aktualnych programów i zasad które nimi rządzą. Program który obecnie jest atrakcyjny, za jakiś czas może okazać się mniej konkurencyjny i będziesz musiał renegocjować warunki współpracy.

2. Nie kontrolujesz konkurencji
Konkurencja różni się w zależności od branży. Ze względu na spore benefity związane z dołączeniem do programów partnerskich i sieci afiliacyjnych, ogromna ilość osób próbuję swoich sił w marketingu afiliacyjnym. Każdy kto dołączy, może przecież odnieść sukces.

3. Nie jesteś w stanie przewidzieć swoich dochodów
Starasz się dostarczać kolejnych klientów, jednak nigdy nie wiesz ilu uda Ci się ich pozyskać. Stąd też nie jesteś w stanie przewidzieć, ile zarobisz w danym okresie. Warto mieć to na uwadze przy planowaniu swoich wydatków.

4. Brak gwarancji zarobku
Zarobki liczone na podstawie wyników mogą być jednocześnie ogromnym atutem lub nieoczekiwanym ryzykiem. Nikt nie przewidzi, czy uda Ci się cokolwiek zarobić, musisz więc zmagać się ze stresem. Najlepiej przygotować sobie oszczędności na czarną godzinę.

5. Bycie wolnym strzelcem nie jest dla każdego
Praca jako freelancer wymaga odpowiedniego nastawienia. W niektórych okolicznościach, bycie wolnym strzelcem może skutkować izolacją, są jednak sposoby aby temu zapobiec. Znajdź miejsce poza swoim miejscem zamieszkania i udaj się tam by popracować.

6. Przytłaczająca ilość reklam
Marketing afiliacyjny wiąże się z przytłaczającymi (pod względem ilości reklam) kampaniami. Jest to często niestety prawda. Zwykle krótkowzroczni afilianci są skłonni do wypuszczania spamu lub bezwartościowego contentu. Oczekują szybkich wyników które niestety nie przychodzą łatwo.

7. Przejmowanie linków afiliacyjnych
Nie zdarza się to często, jednakże były przypadki przejęć linków afiliacyjnych. W ten sposób oszust przejmuje czyjąś prowizję. Gdy to już się stanie, ciężko jest wywalczyć ją z powrotem. Pozostaje tylko nadzieja, aby nie spotkało to Ciebie.

#afiliacja #biznes #dochod #dochodpasywny #dzialalnoscgospodarcza #finanse #firma #inwestowanie #inwestycje #partnerskie #pieniadze #praca #pracawdomu #programy #zarabianiewinternecie
  • 1