Wpis z mikrobloga

@Arxas: Gdzie ja porównałem cokolwiek do samolotu? tylko napisałem, że już dawno pudłami nie jeździłem bo szybciej i taniej jest samolotem więc nie pamiętam czy miałem wtedy LTE czy H+/3G/cokolwiek innego
  • Odpowiedz
@pijawa:

Tu nie chodzi o prędkość, chodzi o konstrukcje, w pociągach z normalnymi wagonami nawet jak jedzie 160km/h łapie sieć, w pendolino poza miastem praktycznie jak w samolocie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Mewtwo:
https://niebezpiecznik.pl/post/mam-pociag-do-twoich-danych/
[...] Janusz zajął miejsce możliwie najbliżej środka wagonu i wyciągnął mały bezprzewodowy router. Szybko dokręcił do niego antenę i podpiął baterrypacka. Kiedy urządzenie zaczęło migać diodami, schował je do plecaka, który umieścił na górnej półce na bagaż. Po minucie urządzenie rozpoczęło swoją pracę — czyli kradzież danych ze smartphonów, tabletów i laptopów współpasażerów Janusza. Nikt, kto miał Wi-Fi nie mógł czuć się bezpieczenie.
[...]
Dzięki temu, był w stanie
  • Odpowiedz
@dob3k: tylko w pendolino, „wada konstrukcyjna”, nasi nie zamówili modułów do wifi - alstom niby ma to zrobić niedługo
  • Odpowiedz
@Arxas: Ups zwracam honor zapomniałem o tej części wypowiedzi, lecz mi chodziło bardziej o to, że w pendolino jak w samolocie jesteś odcięty od świata. Tylko w pendolino trwa to ponad 5h a w samolocie godzinę
  • Odpowiedz
@Mewtwo: Dobre. Ja to nie wiem kto w ogóle dzisiaj korzysta z darmowych wifi, raz że pakiety internetowe są w cenie i to tak że nie trzeba oszczędzać danych to jeszcze takie sieci są niebezpieczne.
  • Odpowiedz