Wpis z mikrobloga

@4kroki:

W polskim ustawodawstwie, termin ciszy nocnej nie jest określony - wymóg stosowania się do ciszy i powstrzymywanie od hałaśliwych zachowań to wynik jedynie prawa zwyczajowego - przyjętej i akceptowalnej praktyki, którą uznaje doktryna i orzecznictwo sądowe. Czas między 22 a 6 nie jest również wyszczególniony w żadnym akcie powszechnie obowiązującym.
@4kroki: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ciszę nocną stosuje się w regulaminach hoteli, hosteli, itd. a także w regulaminach spółdzielni mieszkaniowych, i regulaminy te są później wykorzystywane przy nakładaniu ewentualnych kar czy innych... poza ta cisza to też umowny czas do której trwają imprezy pod gołym niebem jeśli w okolicy mieszkają ludzie.

. > przypadku kiedy ktoś dostał mandat za hałas w biały dzień nie spotkałem

@4kroki: ja spotkałem.. jeden zjeb wystawił kolumnę
ależ się spiąłeś typie XD przypadku kiedy ktoś dostał mandat za hałas w biały dzień nie spotkałem. Mandaty podczas nocnych imprez to standard.


@4kroki: Przypadku kiedy ktoś dostał mandat za zakłócanie ciszy nocnej nie spotkałem.

Przyznaj mu rację chociaż z tym że dostaniesz mandat :-) fakt ze z innej podstawy ale jednak.


@Ozor: Przyznam racje, że gówno się zna na temat na który się wypowiada.

ciszę nocną stosuje się w
@Tapirro: @goraceparofki: Zgłosiłem remont do spółdzielni, żadnej kontroli nie było, jedynie pisemko, że prace uciążliwe mam robić od (chyba) 8 do 17. Wiadomo, że nie wolno samemu ruszać ścian nośnych. Znajomi robią teraz remont we Włocławku i mają takich życzliwych sąsiadów, że jak zobaczyli ile gruzu wynoszą to zgłosili, że rozwalają nośną. Przyjechał facet z nadzoru budowlanego, popatrzył i sobie poszedł, bo rozwalali zwykłą działową.
Myślę, że jednak jak ktoś decyduje się na jakąś większą ingerencje w ściany to jednak konsultuje się to z administracją celem potwierdzenia czy w ścianie nie ma żadnych kabli, czy nie jest to ściana nośna


@Micho_master: Przecież ścianę nośną poznasz po tym, że jest w ciul twarda (piszę o bloku z płyty). A kable w ścianie to możesz mieć do swojego gniazdka, więc spółdzielni to nie obchodzi, jak sobie zmienisz czy
jak nie zglosisz do adminstracji to remont byl nielegalny - ale konsekwencji za to nie ma.


@Tapirro: nielegalny to za duże słowo. Jeżeli regulamin spółdzielni/wspólnoty takie zgłoszenie przewiduje to remont jest co najwyżej prowadzony niezgodnie z tym regulaminem, natomiast czy jest on nielegalny? Raczej nie. Zresztą zgłaszanie remontów w polsce jest dość mocno sporadyczne.

A kable w ścianie to możesz mieć do swojego gniazdka, więc spółdzielni to nie obchodzi, jak sobie
@Tapirro: robię remont i jedna z upierdliwych osób (nota bene uważana przez wszystkich za kosmitę) postanowiła mnie zgłosić do Nadzoru Budowlanego, bo rzekomo przestawiam ściany nośne. Dowiadywałem się u prawnika jak wygląda kwestia remontów - od 1 Stycznia 2017 nie trzeba uzyskiwać ŻADNYCH pozwoleń ani nawet zgłaszać remontu, do momentu, w którym nie ingerujesz w ściany konstrukcyjne (nośne), wentylację lub instalację gazową, albo jeśli remont nie ingeruje w część wspólną budynku