Wpis z mikrobloga

Plusują ludzie, którzy uwielbiają spaghetti!

Przyrządziłem danie typu arrabiata, dodając wg swoich własnych preferencji curry, ostrej papryki hiszpańskiej, bazylię, łyżkę oliwy z oliwek oraz pastę z chilli. Jako dekorację zostało użyte oregano. Na lepsze trawinie polecam włoskie wino Montepulciano d'Abruzzo z 2016 roku. :D Uwielbiam takie eksperymenty w kuchni.

#gotujzwykopem #spaghetti #chwalesie #gotowanie i trochę #wlochy
RafalLygrys - Plusują ludzie, którzy uwielbiają spaghetti!

Przyrządziłem danie typ...

źródło: comment_GI0ODyZB2KMUs3UIhOxwlWY2jKU9Yrov.jpg

Pobierz
  • 23
@gardan Czemu zawsze ludzie się czepiają takiego sposobu podawania spaghetti? Ja np. wolę kłaść jak OP i samodzielnie mieszać sos z makaronem to mniej to więcej. To że we Włoszech się tak je to nie znaczy, że nie można zmienić sposobu podania.
@Ayano: Popatrz, chciałem OPowi pomóc, podpowiedzieć coś, co spowoduje, że danie będzie smaczniejsze. Nawet wyjaśniłem, że po to właśnie robi się makaron al dente, niedogotowany, żeby potem ładnie "doszedł" na patelni i przesiąknął sosem. I nie chodzi o jakiś konserwatyzm (że we Włoszech tak robią), ale o smak.
Tymczasem ludzie robią makaron al dente (bo gdzieś wyczytają, że tak trzeba), ale ignorują resztę zaleceń, co jest absurdalne. Nigdzie się nie czepiam,
@gardan Ok, rozumiem. Chociaż ja akurat znam "twój" sposób podawania i mimo wszystko bardziej podchodzi mi mój, dlatego tak robię. A makaron ale dente ludzie gotują, bo wyczytali, że jak jest mniej dogotowany to się wolniej trawi i lepiej pracuje "w środku", tak myślę. ;) Także wybacz czepialstwo, bo nie miałeś złych zamiarów jak to często się zdarza przy temacie podawania spaghetti. Miłego dnia! ;)
@gardan: Trochę tak jest, że jak chcesz dać dobrą radę, szczególnie ludziom bardzo początkujących w kuchni, to albo #!$%@? albo bronienie się. Owszem, jak piszesz, można jeść jak się chce, ale są pewne kanony i pewne dania robi się w jakiś sposób, który ma za zadanie wydobyć jak najwięcej smaku ze składników. Zresztą Montepluciano do klusków z ostrym sosem też raczej wykręci ryj i podbije ostrość: co kto lubi.