Wpis z mikrobloga

@xan-kreigor: jest cichy i ogólnie wyższy komfort jazdy, wygodne fotele, często patologia i januszerka nawet nie patrzy na EIP przez ceny (czyli brak darcia ryja, mlaskania, kiełbasek z jajkami itd), do tego często choć nie zawsze lepszy czas przejazdu
@xan-kreigor: mając do wyboru EIP z Pendolino albo IC z Flirtem (od bidy Dartem), moim zdaniem nie warto przepłacać. Ale jeśli masz do wyboru np TLK ze starymi wagonami cięgnięty przez EU07 z Vmax 120km/h vs EIP... no tu już EIP wygrywa zdecydowanie.
@xan-kreigor: Też nie wiem. Dwa razy w tym roku miałem okazję jechać na jedynce i zawsze trafiała się jakaś biznes woman, która trajkotała cały czas przez telefon, a miałem w planach się wyspać... A jakby był przedział to by po prostu wywaliło się ją na korytarz.

Pendolino jak dla mnie przewagę ma tylko nad TLKami na trasie nad morze, ale tak to jak ktoś już tu napisał nawet Pendolino - Flirt
Moim zdaniem te pociągi są przereklamowane. Czasem zwykłe Flirty lub Darty mają wyższy komfort podróży. Osobiście z Pendolino korzystam w zasadzie głównie na trasie Warszawa - Kraków, bo najszybciej i też tylko wtedy jak złapię SuperPromo (od biedy Promo)