Wpis z mikrobloga

#bekazkatoli #katolicyzm #gimboateizm #apostazja

TLDR:
Zaplusuj by być na bieżąco z moim odejściem z kościoła i wiedzieć jak to wygląda krok po kroku.

=====
SPIS TREŚCI
1. Wstęp, moja historia
2. Opis aktu apostazji.
=====

1. Zaczynam proces apostazji, czyli oficjalnego odejścia z kościoła katolickiego i pozbawienia się wszelkich jego łask, Bożego miłosierdzia i miejsca w niebie.
Jestem z tych ludzi, co lubią być szczerzy przede wszystkim sami z sobą co też sprawia, że ten krok jest oczywistą kontynuacją mojego dotychczasowego życia. Rodzice ochrzcili mnie i wyprawili do komunii, bo tak wypadało. Nigdy, mimo szczerych prób nie udało mi się uwierzyć w tego Boga. Nie mam z nim nic wspólnego. Wychowywałem się w nurcie zupełnie innych wierzeń.

2. Proces apostazji to jedyna możliwość dobrowolnego odejścia z kościoła katolickiego. Od kilku lat znacząco ułatwiono ten akt, jednakże nadal polega on na upodleniu odchodzącego.
Najpierw musimy udać się do proboszcza po odpis aktu urodzenia, by następnie złożyć pisemną deklaracje, która zostanie wysłana do kurii. Po około dwóch tygodniach sprawa powinna być załatwiona, jednakże kościół na każdym kroku stara się to utrudnić, wydłużyć, przekonać nas do pozostania, ponieważ ma taki nakaz z góry.
Ostatecznie apostazja sprawia, że na osobę jest nakładana ekskomunika, a w akcie chrztu jest zapisywania wzmianka o odejściu.
Kościół nie usuwa naszych danych osobowych w pełni, ze swoich akt, ponieważ prawo kościelne jest ponad prawem państwowym w Polsce.
Pobierz Producent_CO2 - #bekazkatoli #katolicyzm #gimboateizm #apostazja 

TLDR:
Zaplusuj by ...
źródło: comment_pshdMZmL025WpYqWiDDR7mH4fSwFYkP5.jpg
  • 50
bądź niewierzący

zacznij zdanie od "Szczęść Boże"


@Pally: @sajmoon

Z własnego doświadczenia - lepiej zacząć tak jeżeli chcesz rzeczywiście coś załatwić, bo nie wiadomo czy nie trafisz na klechę z kompleksami. A jeszcze powiedz per "Pan" zamiast "proszę księdza", to zacznie toczyć pianę z pyska i dowiesz się żeś niewychowany cham. Wielu z nich ma naprawdę nierówno pod deklem.
Już na starcie jest mi źle z tym, że państwo nie stoi po mojej stronie i muszę się bawić w kościelne gierki, zamiast złożyć pismo do urzędu i mieć spokój....

xD Żeby wystąpić z kościoła chce iść do urzędu. A tak niby wojują o rodział kościoła od państwa.

Kościół katolicki jest ponad prawem pod które podlegam jako Polak i mimo swej wolności wyznania, muszę dokonywać apostazji....

Pretensje do prawnych opiekunów.

Wychowywałem się
@Pally: I co to takiego? Ja jako ateista daje #!$%@? na takie pierdółkowate wyrażenia, nie uważam ich za tekst zarezerwowany tylko dla wierzących..