Wpis z mikrobloga

@shinigami26: Nie wiem na jakim levelu ojkofobii jesteś, ale założę że bycie dumnym ze swojego dziecka nie urągałoby twojej intelignecji. No więc na tej samej zasadzie ludzie współdzielą emocje z innymi ludźmi w których płyną wspólne pule genów. O utylitaryzmie tego poczucia przynależności świadczy chociażby to że jeszcze nie tak dawno człowiek wykluczony ze swojej grupy był skazany na przepadnięcie i śmierć. Dzisiaj oczywiście też to w pewnym stopniu funkcjonuje ale
założę że bycie dumnym ze swojego dziecka nie urągałoby twojej intelignecji


@MojWujaaa: Nie jesteś dumny z gówniaka, który je, pije i sra pod siebie tylko z tego człowieka, którego starałeś się dobrze wychować i z jego czynów, które w mniejszym lub większym stopniu są również Twoją zasługą, więc porównanie niezbyt trafione. Bardziej byłoby trafne porównanie do geja, który jest dumny tylko z tego, że jest gejem. Jaki to miałoby sens? Albo
W moim przekonaniu dumnym można być na przykład z ciała, które wyrzeźbiliśmy na siłce, z posiadanych umiejętności i tym podobnych spraw, które zawdzięczamy sobie i własnej pracy, a nie loterii.


@shinigami26: Ale to jest złudzenie że zawdzięczasz to sobie. Zawdzięczasz to właśnie loterii. Loterii genetycznej. Sam fakt że masz więcej niż te 50IQ i jesteś w stanie ze mną teraz pisać jest tego dowodem. Siłownia jest wręcz idealnym przykładem loterii genetycznej,
@MojWujaaa: Człowieku co Ty piszesz za głupoty? Na początku obserwowałem te dyskusje z uśmiechem, ale trochę przesadzasz z idiotyzmami.
Przykład siłowni: możesz mieć dobre geny i dobrą "bazę", ale trenując dobrze, odżywiając się zdrowo itd. możesz ZNACZĄCO poprawić swój wygląd i zdrowie. Jest to twoja zasługa, bo chciało ci sie wziąć dupe w troki i przez długi czas męczyć się na siłowni żeby osiągnąć upragniony wygląd.
Przykład IQ: możesz mieć milion
@MojWujaaa: Gościu teraz to za przeproszeniem #!$%@? głupoty. Czyli Twoim zdaniem nie mamy na nic wypływu? Jak ktoś się urodził debilem to nim pozostanie? Siłownia to też geny? Stary geny mogą mieć wpływ na osiągnięcie pewnych rzeczy, ktoś ma lepsze predyspozycje, talent, ale czy ty sądzi, że na przykład taki Cristiano Ronaldo czy inny słynny sportowiec dostał to co ma w zwykłej loterii? 20% to może talent i geny, ale 80%
@nieumiemtanczyc: Normalni, wrażliwi ludzie czują dumę z osiągnięć wspólnoty? A kto tak twierdzi? Oczywiście mogę być pełen podziwu dla działań danej osoby, jednak to nie ma raczej związku z jej przynależnością rasową, kulturową czy państwową. Czy jakiś murzyn uratuje tonące dziecko, czy to będzie mój własny ojciec to podziw jest ten sam. Jedyne co za sprawą sentymentu będę odczuwał dumę z czynu mojego ojca, a nie jakiegoś obcego murzyna. Jednak co
@trololo55: Bo czy to lewica, czy prawica nie robi różnicy. Osoby, które twierdzą, że jedno jest lepsze od drugiego to zwykli debile. Prawda jest taka, że jedni mają trochę racji i drudzy, a wielu sprawach nie mają racji.
@shinigami26: Ta duma może pochodzić nie z samego pochodzenia etnicznego, a ze specyficznych dla danej narodowości osiągnięć, historii i kultury tworzonej przez wiele pokoleń przodków, z którymi jesteśmy związani wspólnym pochodzeniem. Poza tym ludzie to "zwierzęta stadne" i lubią wiązać się w społeczności, do których silnie się przywiązują.
co za bzdury :D Patriotyzm to dbanie o swój kraj, miłość do kraju, chęć rozwijania go itp.

Spróbuj odnieść to do domu, w którym mieszkasz. Nie niszczysz go, nie rzucasz krzesłami w okna i nie rozwalasz sprzętu kuchennego, bo to by nie miało sensu. Dbasz o dom po to, żeby Tobie i rodzinie żyło się lepiej. I to samo jest z patriotyzmem i dbaniem o kraj. Zatem niby jak chęć lepszego życia