Wpis z mikrobloga

@shinigami26: Nawet jeśli miałbym pośród przodków kogoś innej narodowości nie zmieniłoby to mojego światopoglądu. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Wystarczy, że moi rodzice a nawet dziadkowie są Polakami, a ja sam zostałem wychowany po polsku. To wystarczy by wykreować w sobie przywiązanie do danej narodowości. Nie mogę być dumny lub się wstydzić za narodowość do której nie należę.
@aiwprton: Tylko, że właśnie patriotyzm zakłada zupełnie coś innego, dobry patriota zaakceptuje ofiary w ludziach, tak wynika z definicji i będzie gasił mieszkanie narażając przy tym rodzinę. Ja natomiast jako logicznie myśląca osoba, nie zmanipulowane będę ratować rodzinę. Analogicznie jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to będę miał w dupie kraj i jego sprawy tylko zabiorę rodzinę w bezpieczne miejsce.
@Marek1991: Ja może nie dumny, ale szczęśliwy z posiadania białego koloru,
@aiwprton: Przywiązanie to nie patriotyzm, przywiązany też jestem, mam tu rodzinę, znam język polski, naszą historię, ale przywiązać to się i można do zwierzątka domowego. Czy jesteś w stanie świadomie przedłożyć interesy państwa nad własne interesy, w tym sprawy osobiste? Czy jesteś gotów umrzeć za ojczyznę? Czy poświęcisz dla niej własne zdrowie jak będzie trzeba? Wiesz teraz to każdy może sobie gadać jaki to patriota, ale jak przyjdzie co do czego
@MojWujaaa:

Raczej nie ma się czym chwalić że nie rozumie się jakiegoś zjawiska.

Co xd? Przecież Dawkins ma dokładnie takie samo zdanie na ten temat, a to że w książce wyjaśnia zjawisko to nie znaczy, że aprobuje takie zachowania. Idąc Twoją logiką autorzy książek o pedofilach popierają pedofilie xD
Twój wywód natomiast jest ładny, ale nieaktualny, w dzisiejszych czasach możemy dobrowolnie wybierać do jakiej grupy należymy


@shinigami26: poważnie? Ja chcę do Grupy Trzymającej Władzę, a oni mnie nie chcą. Grupa LGBT też mnie olewa, nie wspominając o grupie feminazistek. Jak żyć, @shinigami26, jak żyć?
@Nieszkodnik: Jeżeli tak bardzo zależy na przynależności do jednej z tych grup to staraj się bardziej, a jeżeli się nie uda to weź idź na jakiś wolontariat czy zapisz się do jakiegoś kółka szachowego( ͡° ͜ʖ ͡°)
@shinigami26: Dyskusja toczy się o przyczyny z jakich możemy być dumni lub nie ze swojego pochodzenia, a nie stricte patriotyzmu i obowiązków wobec kraju. Z czym mi ty tu teraz wyjeżdżasz? Zadajesz mi takie pytania po czym sam stwierdzasz, że teraz można sobie gadać, bo jest spokój. I tu jest sedno tej sprawy. Ja mówię o dumie i przywiązaniu do swojego kraju w czasach nam współczesnych. Ty mówisz o wersji wojennej
@shinigami26: ale pewnie pride week albo pride parade to już popierasz, bo homoseks to już powód do dumy? zgadłem?

Duma narodowa wynika z kultywowania pewnych niezmiennych cech i wartości, które przynoszą dobrobyt i rozwój państwu. Razem tworzymy rzeczywistość nas otaczającą.
ale pewnie pride week albo pride parade to już popierasz, bo homoseks to już powód do dumy? zgadłem?


Pierwsze słyszę o czymś takim, kolega bardziej widzę obeznany w homo tematach. Poza tym w jednym z komentarzy tutaj pisałem właśnie o tym, że duma z ojczyzny, w której się urodziliśmy (zdarzenie losowe) są tak samo bezsensowne jak bycie dumnym z bycia gejem bo to są zdarzenia nie zależne od nas.

Duma narodowa wynika
@aiwprton: Sorry moja wina, pomyliło mi się z drugim wpisem xD
Ogólnie to wszystko rozbija się o definicje jaką zastosujemy do słowa "duma". Mojemu sercu bliższa jest definicja:
Duma (uczucie) - (ang. pride) stan zadowolenia z siebie samego z powodu podejmowanych wysiłków czy uzyskanych korzyści.
Natomiast dla Ciebie bardziej jest odpowiednie:
Duma - zadowolenie i satysfakcja z własnych lub czyichś osiągnięć / coś lub ktoś będący powodem czyjejś dumy.
No ale
@shinigami26: Polska jest ewenementem, nie istniała 123 lata, a jednak odrodziła się. Mimo wielu działań mających na celu zlikwidowanie tożsamości narodowej, tradycji, kultury i języka, Polska przetrwała, wnosząc wiele w rozwój świata i sprawiając że jest bardziej różnorodny. Wartości takie jak nasza moralność, pracowitość sprawiły, że jesteśmy względnie bezpiecznym krajem, w którym można dobrze, spokojnie żyć, a nie Afryką czy Brazylią.

Podsumowując, takie cechy to pracowitość, nieustępliwość, dążenie do dobrobytu i
Czy jesteś w stanie świadomie przedłożyć interesy państwa nad własne interesy, w tym sprawy osobiste? Czy jesteś gotów umrzeć za ojczyznę? Czy poświęcisz dla niej własne zdrowie jak będzie trzeba? Wiesz teraz to każdy może sobie gadać jaki to patriota, ale jak przyjdzie co do czego to 3/4 spierniczy za granicę, a reszta da się zmanipulować, że walczy dla sprawy.


@shinigami26:

Nie oceniaj innych swoją miarą. To po pierwsze. To, że