Wpis z mikrobloga

  • 543
W lipcu bylem na tzw. L4, tydzien czasu. Po obliczeniu wyplaty ktora wplynela, zauważyłem, ze gosc mi nie zapłacił za chorobowe, wiec wbilem do niego, do biura i rozmawiam z nim dlaczego nie mam zaplacone i, ze mi sie pieniądze nie zgadzaja. Skwitowal mnie aby takim tekstem "Ja nie place za chorobowe, u mnie czegos takiego nie ma".. Jaki #!$%@?? Jak nie ma, co z tym zrobic?
#pracbaza #prawopracy #prawo #januszebiznesu
  • 87
  • Odpowiedz
Z prostej przyczyny - ZUS ma obowiązek zastępczo wypłacić świadczenie chorobowe (I UK 447/11), a potem sobie będzie windykował pracodawcę-janusza.


@GordonLameman3: Znam zależność, ale janusz po wizycie PIP powinien wszystko uregulować i poprawić, więc ZUS to raczej strata czasu.
  • Odpowiedz
  • 19
@YoshiTurboMaster tak jakby, bo jeszcze mam druga umowe tzw. smieciowke, niby inna firma ale powiazana z glowna. I z tej smieciowki mi przelewaja na konto reszte hajsu. Czyli 1500 z umowy o pracy i drugie tyle ze smieciówy. Ogolnie #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@willyfog: Dla mnie to brzmi jak wałek. Jak już będziesz w PIP zgłaszał brak wypłaty za l4 zapytaj o opinię na temat formy Twojego zatrudnienia. Mogą być zainteresowani ( ͡° ͜ʖ ͡°) Januszy trzeba dojeżdżać, nie bój się.
  • Odpowiedz
W lipcu bylem na tzw. L4, tydzien czasu. Po obliczeniu wyplaty ktora wplynela, zauważyłem, ze gosc mi nie zapłacił za chorobowe, wiec wbilem do niego, do biura i rozmawiam z nim dlaczego nie mam zaplacone i, ze mi sie pieniądze nie zgadzaja. Skwitowal mnie aby takim tekstem "Ja nie place za chorobowe, u mnie czegos takiego nie ma".. Jaki #!$%@?? Jak nie ma, co z tym zrobic?


@willyfog: Szef dla
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@willyfog: idz do zusu i us.
Oni sie zainteresuja dlaczego nie dostaja pieniedzy.
Inne pytanie: jak dostajesz dwie wyplaty to tej z uop nie dostalas czy uz?
Bo na uop musi zaplacic,a na uz tylko za czas przepracowany...
  • Odpowiedz