Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków z #mechanikasamochodowa
Raczej pytanie z tych bardziej głupich niż mondrych bo i ja do mondrych nie należe jeżeli chodzi o samochody xD

Jak się powinien zachowywać płyn chłodniczy? Jeżeli silnik jest włączony to w zbiorniku go nie widać bo krąży sobie gdzieś w układzie chłodzenia? A jak samochód stoi już jakiś czas ze zgaszonym silnikiem to ten płyn powinien wracać do zbiornika?

Pytam bo wczoraj miałem problemy z grzaniem się silnika, otwieram maskę i zbiornik pusty, po jakimś czasie zacząłem odkręcać korek i ciśnienie chyba wypchnęło płyn do zbiornika bo się pojawił, natomiast samoczynnie do tego zbiornika nie wraca i jeżeli nie odkręce lekko korka na nagrzanym silniku to płyn się nie pokazuje, nawet po nocnym staniu w garażu.

Ktoś coś? Astra g 1.6 jak coś

#motoryzacja
  • 16
@n_____S: @Atreyu: Dzięki za rady. Dam znać jak się sytuacja rozwinie. W każdym razie skoro miałem wymienianą chłodnice jakieś 2 miechy temu i przy okazji widziałęm, że płyn był w ilości bliskiej znacznika max i po tych 2 miesiącach mam takie problemy to już teraz wiadomo, że coś nie gra, prawda?
@gelu69_PL: najpierw nalej na zimnym silniku płyn do poziomu max. Przejedź się i sprawdź płyn. Powinien być widoczny w zbiorniku. Jeśli go nie będzie delikatnie (serio) popuść korek, upuść ciśnienie. Jeśli płyn wróci do poziom max możesz mieć przykrość poznać skrót UPG ( ͜͡ʖ ͡€)