Wpis z mikrobloga

@efilista: tylko on stosunkowo dość od niedawna jest na diecie roślinnej xD i lata formy budował na mięsie. Tak jak wielu "keto" przez wiele lat budowało masę na h.carbie i później mówią "uch, och keto". Jasne na roślinnej też się da, żeby nie było
  • Odpowiedz
@Kasahara: to fakt, jednak skoro jest w stanie utrzymać te masę, a nawet zwiększyć to znaczy że mięso w ogóle nie jest potrzebne.
Podobnie jak niektórzy kokoszą na siłce a później przechodzą na kalistenike i niektórym się wydaje że to na drążku tak szybko masę zbudowali.
  • Odpowiedz
@efilista: Radek jest moim przyjacielem od czasów liceum, mogę poświadczyć za jego naturalność choć i tak wiadomo, że nikt nie uwierzy jakiemuś randomowi z internetów (można mnie śmiało prześwietlić i sprawdzić moją rzetelność). Radek pierwszy raz zastosował dietę roślinną w momencie kiedy zdiagnozowano u niego mocny refluks żołądkowo-przełykowym i był zmuszony zastosować dietę lekkostrawną, która następnie przeszła w wegetarianizm a ostatecznie w weganizm. Tak to prawda, że większość swojej masy
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: Radek od zawsze był hiperrespondentem ;) nikt normalny w 1 liceum nie wyciskał na klatkę 100kg (tak wiem, że są takie osoby, w moim otoczeniu było ich niewielu) a on to robił seriami. Tak to bywa kiedy czyjś ojciec jest byłym wojskowym i całe życie zmuszał do robienia pompek. To jest 1 z 2 osób, które znam reagująca na każdy bodziec treningowy, w swojej praktyce zawodowej również spotykam takie
  • Odpowiedz
Radek od zawsze był hiperrespondentem ;) nikt normalny w 1 liceum nie wyciskał na klatkę 100kg (ta


@filip-gluszek: Takich bajek od czasow gimbazy nikt nie slyszal. Poznalem takich piwniczakow wyciskaczy o nadprzecietnej sile, ze 98% okazalywalo sie sterydziarzami. Ale jestem sklonny rzucic.twojemu ziomkowi wyzwanie 6 cio-mieseczne. Z badaniami, gdy przegrasz placisz mi 10x swoich dochodow? Wchodzisz w to panie new age dietetyk?!!:P

Gdy spadnie mu masa, sila po 3 m-acach
  • Odpowiedz
  • 0
@efilista paradoksalnie to widać, że ciężko dźwiga żelazo - i w tym jest więcej sensu przy towarze jeśli chodzi o budowę mięsa niż stricte o dietę
  • Odpowiedz