Wpis z mikrobloga

@bioslawek z wpisu https://www.wykop.pl/wpis/34265077/ usunął mój komentarz, który nie jest zgodny z jego poglądem na sprawę. Zablokował dodawanie nowych komentarzy.

Oto mój komentarz:

Zacietrzewione fanatyczne dowództwo japońskie nie chciało się poddać, więc Amerykanie musieliby desantować wyspy, co pociągnęłoby za sobą mnóstwo ofiar. Zrzucając bomby zmusili cesarza do kapitulacji. Skrócili wojnę i uratowali tysiące istnień ludzkich.


Polecam książkę Od Pearl Harbor do Hirosimy. Japonia w latach wojny autorstwa francuskiego dziennikarza, który przebywał w Japonii podczas IIWŚ.


#nauka
#historia
#ludobojstwo
#ciekawostki
#wojna
  • 11
  • Odpowiedz
@kknw5: On usuwa wszystkie komentarze, które są niezgodne z jego poglądami. I nie ma tutaj znaczenia czy rozmawiamy o teorii ewolucji, homoseksualizmie czy historii. Ten typ tak po prostu ma. Nie dodałem go na #czarnolisto bo lubię czasami poczytać coś głupiego.
  • Odpowiedz
President Barack Obama's forthcoming visit to Japan has revived interest in the debate over the decision to drop the atomic bomb on Hiroshima.


For me, the matter is crystal clear, and the moral and ethical issues are straightforward. The destruction caused by those bombs was horrific beyond description, and Hiroshima should be always in the minds of policy makers, to prevent nightmares like that ever occurring again.


But let us be clear.
  • Odpowiedz