Wpis z mikrobloga

Gdzie obejrzę na żywo smartfon OnePlus 6?
Planuje zakup wspomnianego smartfona, jednak chciałem go obejrzeć przed zakupem.
Potrzebuje faktury VAT, bo kupuje na firme, wiec dziekuje za wszelkie propozycje zakupu z Chin.

1. Gdzie kupić? najtaniej oczywiscie jest na EMAG/bestcena ale poczytalem troche opinii i chyba nie warto - 2330zł
https://www.emag.pl/oneplus-6-6gb-64gb-dual-sim-czarny-blyszczacy-9061/pd/DDG8YSBBM/?path=oneplus-6-6gb-64gb-dual-sim-czarny-blyszczacy-9061/pd/DDG8YSBBM
W ogole o co chodzi z tym sklepem? bo niby EMAG a pisze ze sprzedawcą jest bestcena.
w innych sklepach 300zł drożej

2. Czy można gdzieś obejrzeć OnePlus 6 na żywo? przelecialem kilka wiekszych sklepow typu rtv-agd,x-kom itd i nigdzie nie ma :/

#oneplus #oneplus6 #emag
  • 16
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom92: 1. Najtaniej - oneplus.com ze zniżką "studencką", 24m gwarancji wysyłka z Polski, przesyłka dojdzie po 2 dniach. Nataniej z FV - Amazon.de, ceny takie same jak oneplus.com
2. Raczej nie zobaczysz na żywo w sklepach, możliwe że jakiś JanuszGSM ma na wystawie ale jest to nadal niszowy telefon, prędzej znajdziesz 5/5T
@PanDenar: @Gronekmaster: https://www.amazon.de/OnePlus-Smartphone-15-Zoll-Touch-Display-Mirror-Black/dp/B07CHQHFDZ

np z tego linku bedzie 100% full legit?
Pytanie czy gra warta świeczki, nie bedzie potem problemu z rozliczeniem? jestem nowa firma i dla mnie to wszystko jest magia narazie.
Co z faktem ze VAT w de jest bodajże 18% a u nas 23% ?

Skoro cena na amazon.de wynosi obecnie 519 euro - czyli jakies 2210zł (uwzgledniajac VAT niemiecki z tego co rozumiem)
wiec jak mi
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom92: Kupując na amazon.de z dostawą do Polski, płacisz nasz VAT czyli 23%. Przynajmniej tak wygląda sytuacja przy zakupie na osobę prywatną. Nie prowadziłem nigdy firmy więc nie będę Cię wprowadzał w błąd w tym przypadku. Musisz polegać na @Gronekmaster
@Gronekmaster: W teorii powinno być tak jak piszesz, czyli 18% niemieckiego VATu, a tak naprawdę 0% VATu bo transakcja wewnątrzwspólnotowa. W praktyce Amazon coś tam wykombinował i wystawia FVAT jako polski sprzedawca i faktura wygląda na zwykłą, polską - tak jakbyś kupił od sklepu XYZ w Polsce (tak przynajmniej miałem ze słuchawkami w kwietniu, sprzedawca Amazon EU Sarl czy jakoś tak)
a może ktoś z was jest w stanie wytłumaczyć o co chodzi z tym sklepem eMAG?
Link do produktu: https://www.emag.pl/oneplus-6-6gb-64gb-dual-sim-czarny-blyszczacy-9061/pd/DDG8YSBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=16404735&cmpid=60049

na stronie emag(dawne agito.pl) jest ten OnePlus6 do kupienia w bardzo dobrej cenie, jednak jako sprzedawca podana jest Bestcena, ktora ponoć robi jakieś wałki na fakturach i wystawia na jakies zagraniczne firmy i potem ciezko jest sie z tego rozliczyć.
Nie wspomne że bardzo czesto sprzedają telefon powystawowy czy ze zwrotów jako
@tomtom92: zorientuj sie jak z fakturą na oficjalnej stronie oneplusa, z tego co sam czytałem to wystawiają. A w takim razie nigdzie taniej nei znajdziesz, ja ostatnio dalem okolo 2550 za oneplus6 8/128, etui, szklo 3D i szybka dostawa(w sobote zamowilem, we wtorek rano byl)
@Grzesieq94: @Gronekmaster: nie wykombinował nic tylko wg prawa sprzedając powyżej pewnej kwoty(tj chyba 100 tys euro czy tam zł) do jakiś innych rynków miejscem opodoatkowania jest ten kraj do którego towar jest wysyłany, a amazon niemiecki obviously tyle sprzedaje