Wpis z mikrobloga

Objazdówka po Bałkanach wyjeżdżamy z okolic Lublina przez Barwinek. Zaczynamy od Chorwacji, Plitvickie jeziora, Trogir, Mostar, Dubrovnik, Budva i dalej wybrzeżem Albanii. Powrót przez Grecję, Macedonię i Serbie. Może macie jakieś ciekawe miejsca po drodze oprócz oczywiście topowych atrakcji o których jest pełno informacji, coś czego próżno szukać w przewodnikach a warto zobaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszelkie rady miłe widziane.
#chrowacja #albania #serbia #balkany #podroze #podrozujzwykopem #vanlife #camper #czarnogora
  • 14
@triuriru Robię tą samą trasę tylko, że autostopem :P Ochryda, Buna, Kruje, Voskopoje, Sveti Stefan/Budva. Chętnie się podczepie pod post, bo brakuje mi paru miejsc w Serbii
@triuriru: Jak zawsze podsyłam moją mapkę do planowania tego typu podróży:
https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?hl=pl∣=1-zAa8D9HcEBOea1ej2SSWI9Tu3o≪=40.28347312543775%2C16.552258400000028&z=3

A ode mnie to podobnie jak kolega @paczesik odradzam Budvę. Tak naprawdę nie ma tam nic ciekawego, zwykły kurort-imprezowania jakich wiele. Kotor znacznie ciekawszy podobnie jak Bar (chociaż oba OBLĘŻONE przez turystów). Jeżeli chodzi o Macedonię to oczywiście Ochryda, Kanion Matka i Skopje. To taki dosyć standardowy zestaw. W Serbii polecam Miasto Diabła oraz Novi Sad - jeżeli
@triuriru: w Czarnogórze jedź przez Kotor serpentynami w górę na Lovcen (kawałek trasy jest mocno w remoncie, ale inaczej się nie da jeśli chcesz serpentynami), potem Virpazar i dalej wzdłuż jeziora Szkoderskiego aż do granicy z Albanią. Zdecydowanie lepsza widokowo trasa niż tylko przez Budvę i dalej wybrzeżem.
@Krupier: Oczywiście, ze nie :)
Baaardzo dużo opisów pochodzi z navtur.pl oraz jest przetłumaczone z angielskiej wikitravel lub przepisane z przewodników. Ja generalnie zbieram sobie różne punkty i opisy do nich tak aby mieć to przedstawione w formie wygodnej mapy :)