Wpis z mikrobloga

@NPrBaz: @Shaggy_dg: nie mam zielonego pojęcia dlaczego, ale są pod ochroną. Inna sprawa że one lgną do miast (jak szczury właśnie), bo łatwiej o żarcie. Może sumarycznie jest ich jednak mało?
Nawiasem mówiąc smakują jak delikatniejszy kurczak. Jadłem jako dziecko. :-)
@motaboy: aaa, hodowlane ;) myślałem że jakaś dziwna sytuacja, jakiś obóz harcerski czy coś w tym stylu i zjedliście gołabka z ogniska

zaciekawiło mnie bo tych brudasów bym nie ruszył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@motaboy: Nie do końca chodzi tylko o żarcie - Gołąb skalny od którego wywodzi się udomowiony Gołąb miejski gnieździ się jak sama nazwa wskazuje na skałach, a właśnie tym są dla zwierząt nasze budynki. One były tu pierwsze więc nie powinna dziwić ich obecność.
A jeśli chodzi o ochronę to pewnie z powodu dużego znaczenia w ekosystemie.

@joolekk: Gołębie są wyśmienite, zdrowe i mało tłuste. Duszone w sosie własnym to
@Sofa: @maciekson: @motaboy: @AvantaR:
W Polsce praktycznie każdy gatunek ptaka jest pod ochroną, gołębie miejskie są jednak wyjątkiem. Trzeba pamiętać, że w naszym kraju żyją też inne gatunki gołębi: Siniak, Turkawka, Sierpówka, Grzywacz, które są ściśle chronione z wyjątkiem grzywacza, na którego jako gatunek łowny można polować (ale tylko myśliwi) do 15 sierpnia do 30 listopada.
Gołąb miejski jak każdy gatunek ma jakiś wpływ na ekosystem. Jest to