Wpis z mikrobloga

Pierwszy wenzęł pod #meshnet już prawie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Z czego został wykonany?
- Sztachety z drewna opałowego, pozbijane w sztywny słup o wysokości 10m
- 30m wytrzymałego sznura za 27zł
- Falowód o polaryzacji pionowrej 2,4ghz (nie pamiętam parametrów).
- antena dookólna 5ghz 9dbi
- Tonze AW6660 z elektrośmieci sieciowca, bo po prostu działa i wystarczy do testów.
- 50metrów skrętki UTP cat 5E
- Lampka solarna za 3zł aby szło na oko określić gdzie stoi słup i po prostu fajnie wygląda nocą.
Lampka solarna została umieszczona między anteną 5ghz a 2,4ghz, więc jeżeli widać ją to znaczy że z tego miejsca zestawisz wydajny most sieciowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sznur został podzielony na 3 uciągi umieszczone gdzieś na siódmym metrze wysokości masztu, więc konstrukcja jest bardzo sztywna.
Całość kosztowała mnie 60zł ¯\_(ツ)_/¯
Nie trzeba kopać żadnych dołów, wystarczy zrobić małą dziurę na 20-30cm aby przy stawianiu maszt miał się gdzie oprzeć, następnie po naprężeniu sznurka razem z dwoma rolnikami wbijasz kołki w ziemię na 30-50cm i konstrukcja stoi bardo sztywnie, możliwe że tornado go zdmuchnie, lecz w mojej okolicy ich nigdy nie było (na wichury też można zaradzić robiąc umocnienia).
Następna wersja będzie stać w polach i będzie posiadać baterie słoneczne z małym wiatrakiem obok.
Mam nadzieję że mój pomysł na tanie i bezpieczne #iot w rolnictwie zda egzamin ( ͡ ͜ʖ ͡)
@super_tux @brokenik @fervi @wytrzzeszcz:

majsterV2 - Pierwszy wenzęł pod #meshnet już prawie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Z czego zo...

źródło: comment_2dx9FqH4bkRSBBYYRXPqIQGE9VJyVgKk.jpg

Pobierz
  • 35
Sznur został podzielony na 3 uciągi umieszczone gdzieś na siódmym metrze wysokości masztu, więc konstrukcja jest bardzo sztywna.

Całość kosztowała mnie 60zł ¯_(ツ)_/¯

Nie trzeba kopać żadnych dołów, wystarczy zrobić małą dziurę na 20-30cm aby przy stawianiu maszt miał się gdzie oprzeć, następnie po naprężeniu sznurka razem z dwoma rolnikami wbijasz kołki w ziemię na 30-50cm i konstrukcja stoi bardo sztywnie, możliwe że tornado go zdmuchnie, lecz w mojej okolicy ich nigdy
@Migfirefox: Nie tak szybko, w dodatku kto płacze nad Tonze AW6660 i starymi antenami, które też są z elektrośmieci sieciowca? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zawsze można zrobić to lepiej, pod lasem tak nie pizga.
@majsterV2: tak jak się pyta @Polanin ale do czego to ma służyć? Pamiętam swego czasu jak pracowałem w jednej z korporacji zajmującej się sieciami, to jednym z zastosowań biznesowych IoT było sprawdzanie jaką temperature ciała mają owce by móc wiedzieć czy mają dni płodne czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)