Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że ostatnimi czasy żule i innego rodzaju żebracy stali się bardzo pretensjonalni. Kiedyś, jakieś 7-10 lat temu, podchodził żul i zwracał się do Ciebie słowami "Miałby szanowny pan może dołożyć jakieś drobniaki do bułki i piwa?". Jak dałeś takiemu jakieś 10 groszy, to niemalże rękę całował w podziękowaniu. Teraz żule zwracają się do mnie tekstami typu "Przepraszam, masz może 2zł? Bym sobie p--o kupił." albo "Dałbyś z 5zł, bo nas suszy z kolegą i byśmy na piwka mieli?". Raz wygrzebałem takiemu z portfela jakieś zalegające drobniaki (po 2, 5, 10 groszy), razem może z 70 groszy, to jak mu to dawałem na rękę, to ją szybko odsunął jakbym mu jakieś g---o chciał dać i stwierdził, że takich nie chce xD Innym razem, jak miałem dobry humor, mimo iż słyszałem tę historię 1000 razy, to gościowi który zbierał 10 złotych na bilet, bo wyszedł niedawno z więzienia, zaproponowałem 50 groszy. Spojrzał na mnie jak na biedaka z zażenowaniem i odszedł xD Od tego czasu mówię już wszystkim, zanim jeszcze dokończą zdanie, że nie mam pieniędzy, wszędzie kartą płacę. W takim przypadku usłyszałem już nie raz sugestię, że mogę przecież skoczyć o tutaj do sklepu i im kupić jakieś p--o, MOŻE BYĆ najtańsze xD Niektórzy się wycwanili i na taką szybką odmowę stwierdzają, że chcieli tylko o ognia spytać, a niestety nie palę i nie miałem szansy stwierdzić czy to nie sztuczka żebym się źle poczuł xD
#gorzkiezale #gownowpis #zalesie #lodz #warszawa
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ramak: Kolego sprawdź sobie znaczenie słowa pretensjonalny... poza tym inflacja ktora przez ostatnie dwa lata ruszyła z kopyta... dotknęła też żuli( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Ramak: Ja już zwykłem burkać "nie" zanim gość dokończy zdanie... Niemiło, ale skutecznie. Ostatnio jak żona jechała sobie do Uniejowa dawałem jej drobne na bilety i przypałętał się żul, zaczął coś mówić -nie -no ale wiesz -NIE i koniec.
  • Odpowiedz
@Ramak: Ostatnio też mnie to wkurzyło xD Menel w centrum "wskazał" mi miejsce parkingowe, wysiadłem i otwieram portfel, a tam 80 gr. Mówię mu, że mam tylko tyle, a ten do mnie "przecież ja za to nawet bułki nie kupię" xDDD

Oczywiście zaraz zasugerował, że moze mam jakieś 10 zł w portfelu XD I zaraz coś mówić, że szkoda jakby mi się coś z autem stało ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zaxcer: wolisz p--o czy malowanie/polerka dwóch par drzwi?
A z drugiej strony @szaman_aman co to za logika żeby dawać drobne z góry, kiedyś żulowi dawało się zeta po powrocie, jeśli z autem nic się nie stało i przy nim warował. Teraz nawet menele są roszczeniowi.
  • Odpowiedz
Ostatnio na parkingu przed Auchanem podszedł do mnie żul i zanim jeszcze wykrztusił z siebie cokolwiek ja do niego wyskoczyłem z pytaniem czy nie ma dołożyć 50 groszy do piwa bo na zakupy wszystko wydałem oczywiście przy tym klepałem się po kieszeniach udawałem że szukam drobniaków. Konsternacja i r--------l w głowie u żula niezapomniane
  • Odpowiedz
@Ramak: babeczka nas zaczepila na piotrkowskiej, ze jest glodna. Zaproponowalam jej ze cos kupie w zabce, to ona powiedziala, ze nie chce, bo woli cos z restauracji...a drugi wołał spaghetti ;/ Nowobogackie?
  • Odpowiedz
@szaman_aman: Jak mu powiedziałem że dostanie coś jak wrócę, to zaczął płakać że go wszyscy oszukują i nikt mu później nie daje XD Ogólnie miałem dobry dzień, więc jeden siusiak, p--o różnicy mi nie zrobiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz