Wpis z mikrobloga

@Asterling: Jako dziecko je się różne dziwne rzeczy :) Kubki smakowe dojrzewają razem z człowiekiem :) Kubki smakowe dla każdego smaku są rozmieszczone na języku w innych miejscach i dziecko nie ma jeszcze ich wszystkich wykształconych :) Z wiekiem nasz język się "starzeje", dorastając wyostrzają się inne obszary smakowe. Dzieciaki uwielbiają na przykład słodkie, bo czują ten smak najintensywniej. A z kolei smak na na przykład oliwki czy kozi ser przychodzi
@Asterling: Wiadomo, że to różnie z tymi receptorami kubków smakowych, ja na przykład zielone oliwki już w wieku jakichś 10 lat uwielbiałam :) Ale co ciekawe na preferowane smaki ma też wpływ dieta matki w ciąży. Jeśli mama lubiła podjadać pikantne, to dziecko też prawdopodobnie będzie lubiło :)
@MondryPajonk codziennie w sklepie je widzę. Jednak mam inny problem. Nigdzie nie mogę znaleźć zielonych maczug.. były pyszne a teraz są dostępne tylko ketchupowe (,)
@MondryPajonk: mączki, rufflesy balonowe, dawne star chipsy, biesiadne, czitosy i kształcie kulki/piłeczki cebulowe. Smaki dzieciństwa.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak kto lubi kukurydziane to są obecnie dostępne galicyjskie i non-stop w auchanie.

ser, pizza balon...

W Czechosłowacji za to odkryłem smak laysów i nas niedostepny- ostry cheddar.