Wpis z mikrobloga

Jeśli robimy dobre uczynki to dlatego że jesteśmy dobrzy, mamy taką potrzebę, a nie że liczymy na coś w zamian po śmierci


@FUTdeals: Nie, bo liczymy na cos w zamian za zycia. Kolego, ale psychologii to ty nie k--w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LR300: czyli jak posiadałem org charytatywną, chodziłem po szpitalach czy sierocincsch w czasie świąt roznoszac zabawki czy wysyłając pieniądze czasami na jakiś cel anonimowo oczekuję czegoś? Miałem p------e życie, nawet bardzo więc staram się pomóc jak mogę i mam czas. Oczywiście generuje to problemy czasami ale cóż, nie można mieć wszystkiego, a jeśli ktoś oczekuje czegoś w zamian, to hmmmmm, nie mi oceniać innych.

@Usmiech_Niebios jak masz jakąś konkretną
  • Odpowiedz
@LR300:

Nie, bo liczymy na cos w zamian za zycia. Kolego, ale psychologii to ty nie k--w


Skoro wspomniałeś o psychologii to wyłączasz w ogóle kwestię intencjonalności człowieka. Prezent który ktoś ci daje oczekując czegoś w zamian nie jest prezentem tylko biznesem/próbą manipulacji. Jak to mówią Anglicy a gift with strings attached is not a gift at
  • Odpowiedz
@przesympatyczny_pan Przecież napisał Ci w prost dlaczego to robi. Czy to taki ciężki koncept że ktoś chce pomagać innym i przy okazji nie potrzebuje do tego wierzyć i modlić się do jakiejś nieistniejącej dla nich istoty?
Nie będę nawet komentował tego protekcjonalnego i butnego tonu od początku tego wątku, bo przecież twoja prawda jest najmojsza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marek1991: czy ja kogoś wyzywam? Ogólnie nie rozmawiam o religii i polityce, to tematy łatwo awanturogenne i nic mi też do tego kto w co wierzy, jego sprawa. Nikogo nie przekonuje, nikomu nic nie wpajam, żyje swoim życiem, a nie kogoś.

Zresztą bait 2/10 bo odpisałem.
  • Odpowiedz
Jeśli robimy dobre uczynki to dlatego że jesteśmy dobrzy, mamy taką potrzebę, a nie że liczymy na coś w zamian po śmierci


@FUTdeals: I dlatego ateiści mają tu tą wyższość, bo robią coś dobrego całkowicie bezinteresownie. A katolik nawet jak mówi że robi coś bezinteresownie, to w myślach ma że ''Bóg widzi i mi za to wynagrodzi''. Zresztą od dziecka mi wpajali że pan Bóg wszystko widzi dlatego musisz być
  • Odpowiedz
  • 0
@SH91 człeniu weź wyjdź sobie na dwór, na spacer, p--o itp zamiast siedzieć na wypoku i się napinać jaki to nie jesteś ateista. 4h odpisujesz jakieś brednie. Widać masz ten swój cel w życiu, nie ma co.
  • Odpowiedz
Krazy dziwny mit o tym ze ateisci nie maja po co zyc.


@SH91: pierwsze słyszę, wymyślasz sobie problem a potem dzielnie z nim walczysz
  • Odpowiedz
@FUTdeals: @sh91 z tym byciem dobrym też jest dyskusyjne. To wciąż bywa „egoizm”. Robisz coś dobrego, bo w przeciwnym razie będziesz się czuł źle a to już egoizm :) są różne motywacje dla „czynienia” dobra. Świadome (i mi tu pachnie egoizmem) i podświadome.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drzuo: jaki skrzywiony obraz człowieczeństwa mają ludzie. Sytuacja z nie tak dawna, wracałem z pubu, widzę pijany dość mężczyzna chce otworzyć swoje auto i jechać, podchodzę pytam czy ma zamiar tak jechać, mówi że by zamówił ubera ale tel gdzieś zapodzial, a nie miał już hajsu, to zapytałem o jego adres i mu zamówiłem ubera.

Ale nie, nie robiłem tego bez powodu tylko chciałem poczuć się lepiej xD

Jak dziadkowi
  • Odpowiedz