Wpis z mikrobloga

Moja narzeczona jest nauczycielka. O filozofii wiem wystarczająco dużo by móc prowadzić rozmowy na poziomie.


@SH91: Wierzę ci na słowo, wiedza filozoficzna emanuje z twoich wpisów. Z litości nie będę sprawdzać ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

PS Wyżej pisałeś że ty uczysz dzieci po czym skasowałeś wpis. Hmm
@FUTdeals: dokładnie, pomoc ateistów jest wręcz bezinteresownie, a od katolików to liczenie że no eh już się poświęce bo miastowy mag obiecał mi raj po śmierci xD
Ale to w sumie wpasowuje się w polskie realia, no bo jak to, pomagać komuś bezinteresownie?
@Sokole-oko: Sęk w tym że w wszyscy umrzemy. Wierzący i niewierzący. Tylko Ci pierwsi uważają że mają tu na ziemi źle z jakiegoś konkretnego powodu. I dzięki cierpieniu później będą mieli raj. To jest zabawne. Że Ci ludzie w te bajania wierzą. Więc Ty masz problem z rozumieniem.

Wierzenia w Boga który w łasce nas nie zmiażdży jak karaluchy jest pocieszające, dla ludzi słabych psychicznie i tylko dla nich.

Nie mamy
Jeśli robimy dobre uczynki to dlatego że jesteśmy dobrzy, mamy taką potrzebę, a nie że liczymy na coś w zamian po śmierci


@FUTdeals: A nie dlatego, że tak ludzi wychowała kultura, wsparta naturalnym u zdrowych ludzi odruchem empatii i altruizmu?

Jak chcesz być takim pro-ateistą który opiera się na nauce, to mów wprost, że kierują tobą zwierzęce instynkty, a nie żadna tam dobroć, co widać choćby po tym, że statystycznie prędzej