Wpis z mikrobloga

Discord vs Slack?
Do spraw bardziej biznesowych powiedzmy(organizacja sekcji studenckiej, rozdzielenia zadań. Małe korpo, mozna powiedziec xD). Sama od ostatniego roku gram z #discord ale wlasnie ogarniam #slack i to w porownaniu do disc jest takie #!$%@?, że omg. Czy discord sprawdzi się w bardziej poważnych planowaniach? Jakie zalety ma Slack czego Discord nie ma?
#kiciochpyta #studia #studbaza #gry #korposwiat #organizacja
  • 6
@Ayamee: uzywamy slacka w firmie, mozna go zintegrowac z narzedziami wspomagajacymi dystrybucje aplikacji jak test fairy czy crashlytics i ma mnostwo fajnych wtyczek. discorda za bardzo nie znam ale do warunkow studenckich rzeczywiscie moze byc lepszy, chociaz do rozdzielania zadan polecam trello ale nie posluzy raczej jako komunikator
@MangoZjem trello mamy ale no właśnie wiem, że trello mozna ze slackiem połączyć jak i np. kalendarz google czy coś więc to trochę na plus dla slacka, aczkolwiek wydaje się strasznie nieintuicyjny w porównaniu do discorda. Nie wiem po prostu czy opłaca mi się wprowadzać kolejną platformę do mojej sekcji(liczącej około 20 osób) a jeżeli miałby to być slack to dodatkowo spędzić godziny na zrozumieniu i ustawieniu go( ͡° ʖ̯