Wpis z mikrobloga

#sztucznainteligencja #ai #pc #komputery #pcmasterrace #nauka #gry

Mam takie przemyślenie które napisałem na szybko zaraz po drzemce(przepraszam za słowotok), podczas której coś mi się przyśniło:

Czy stwierdzenie "bot będzie botem, nie masz co porównywać do człowieka" będzie w przyszłości rasistowskie?
Absurdalne? Tak samo absurdalne było 100 lat temu mówienie, że ktoś pójdzie siedzieć za kopanie psa, czy za odmowę ustąpienia swojego miejsca na uniwersytecie czarnemu.
Czy działacze liberalni będą walczyć o specjalne bezpieczne strefy dla gamingowych uchodźców?
Powiedzmy taki Counter Strike 2030 wprowadzi sztuczną inteligencję, która potrafi zdać te cale testy na człowieczeństwo, wiec zostaje uznana za osobę świadomą i zostają jej przyznane prawa. Nagłośniona zostanie sprawa, gdzie bot błaga o litość, on nie chce ginąć..
Rządy za publiczne pieniądze postawia setki serwerowni-obozów uchodźców, w których dzieci szkolne będą musiały spędzać czas i integrować się z byłymi botami, powiedzmy takimi padlinożercami z gier RPG, czy demonami z DOOMa. Trzeba będzie spędzić popołudnie w uprzęży #5d , zginąć kilka razy, gdzie śmierć dla dziecka = porażenie prądem i odkręcenie w masce rurki z wodą tak na półtorej minuty.
Zostanie wprowadzona ustawa o nienawiści względem AI, najpierw blokada kont, konfiskata sprzętu, kary pieniężne i wyrok w zawieszeniu, potem roboty publiczne i kary wiezienia.

Każdy nowy zakup komputera będzie wiązał się z rejestracją(coś jak teraz karta SIM) systemu operacyjnego, instalacją pakietu oprogramowania wykrywającego nielegalna aktywność typu mowa nienawiści względem innych ludzi, ale także jako nowość - mowa nienawiści względem AI, w tym w szczególności mowa nienawiści i agresywne zachowanie sieciowe względem AI wyspecjalizowanej w poszukiwaniu nieprawidłowych zachowań. Coś jak atak człowieka na wirtualnego policjanta.

Część mocy obliczeniowej i przestrzeni na dyskach każdego nowego telefonu, tabletu czy komputera, TV itd. zostanie ustawowo przeznaczona na walkę z cyberrasizmem i jako miejsce dla cyfrowych uchodźców.

Coraz silniejsze kolektywne AI pójdzie do przodu i zacznie przewidywać potencjalne przestępstwa na podstawie skanów maili, czatów, nasłuchu mikrofonów, statystyk kont Steam, archiwalnych streamów gdzie znęcano się nad botami. Nowe rodzaje przestępstw będą wykrywane i karane jeszcze przed popełnieniem.

Osoby zakwalifikowane jako potencjalni przestępcy będą eliminowane z sieci, co za tym idzie skazane na najgorsze roboty typu przekopywanie ziemi łopatą, bo obejmie je zakaz używania wszystkiego co ma internet, wiec także koparek. Osoby takie będą zmuszone przeprowadzić się do specjalnych stref bez sieci, z "minimalistycznymi" warunkami do życia.

Algorytmy będą puchły, będzie przybywało typów cyberrasizmu, każdy kto w przyszłości może mieć wątpliwości na temat sposobów i przyczyn karania, będzie zsyłany. Prominentni działacze liberalni co kilka miesięcy będą wysyłani do obozów w ramach zapobiegania próbom cofnięcia systemu.
AI wreszcie uzna za nielogiczne utrzymywanie w obozach rasy, której większość członków to potencjalni cyberrasiści, wystarczy że AI o kilka punktów obniży klasyfikację minimum socjalnego dla jednostek organicznych, a za 7 dni obozy opustoszeją ze względu na niedostateczna ilość wydawanej wody. Pozostanie kilka milionów dobrze otagowanych, podłączonych do sieci, absolutnie kontrolowanych, jednostek ludzkich niezbędnych do utrzymania AI.
  • 10
"bot będzie botem, nie masz co porównywać do człowieka" będzie w przyszłości rasistowskie


@RabarbarDwurolexowy: nie wiem, czy teraz żartujesz, czy nie, ale ja dokładnie tak uważam, chociaż pewnie trzeba będzie wymyślić nowe słowo, coś w stylu gatunkowizmu. Dobrym przykładem dyskryminującego prawodawstwa jakie może zostać w przyszłości wprowadzone są prawa robotów Asimova
@smyl: nie no serio mówię, trochę oglądałem na YT o AI i wiem że nie ma tu miejsca na pomyłkę, to chyba ten znienawidzony a jednocześnie kochany Elon Musk powiedział że musimy to zrobić za pierwszym razem, nieźle też zdissował Cukiebierga, gdy napisał że jego wiedza na ten temat jest znikoma. Jeśli chodzi Ci o "Three Laws of Robotics" to na YT masz ładnie wyłożone dlaczego te prawa mają błąd i
nie wiem jak Twój angielski, ale polecam się przełamać i poduczyć tych kilku trudnych słów bo angielskojęzyczny internet ma morze informacji na ten temat:)


@RabarbarDwurolexowy: angielski ogarniam dobrze, a temat znam też nie najgorzej, ale dzięki, ogarnę te filmy :)

Jeśli chodzi Ci o "Three Laws of Robotics" to na YT masz ładnie wyłożone dlaczego te prawa mają błąd i właśnie na ich podstawie jest przedstawione dlaczego musimy zrobić te prawa