Wpis z mikrobloga

Trochę prywaty, bo i w komentarzach i na PW dostaje sporo pytań po co robię nagonkę na katolików, a nie chce mi się każdemu z osobna odpisywać.

Nagonkę na katolików robię bo w takim kraju żyje, gdybym śmiał się z prawosławnych czy islamu (co czasem także czasami czynie) nie wywoływałoby to takich emocji i tym samym nie osiągnął bym celu jakim jest opanowanie wykopu przez gimboteistów. Niewierzącym jestem od czasów początków szkoły średniej czyli ponad ćwierć wieku, wcześniej byłem wierzącym ministrantem, nawet oazy zaliczyłem (chrześcijanki na oazach też). Przez te 25 lat miałem totalnie wyjeb@ne na wierzących, byłem zwykłym cichym ateistą, moja walka z religią ograniczała się do obrony dzieci przed zapędami świętej za życia teściowej. Zmieniło się to, gdy moja żona wróciła wk@rwiona z apteki obok nas bo odmówili jej sprzedaży tabletek hormonalnych. Od tego czasu musi zapierdzielać samochodem na drugi koniec miasta. Oczywiście powodów nazbierało się więcej, ale to przelało czarę goryczy. Inne moje powody to:

- chęć chronienia dzieci przed indoktrynacją religijną
- coraz szersze wpływanie na prawodawstwo w świeckim kraju (poczytajcie o lobbingu Ordo Iuris)
- wspieranie finansowo z budżetu
- romans kościoła z prawicą światopoglądową
- stanie hierarchów kościelnych ponad prawodawstwem krajowym

Jak to ujął Hitchens w "Bóg nie jest wielki":

Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom.


Mogę z wami katole moje kochane zawrzeć umowę. Wy mi obiecacie poprawę w wymienionych kwestiach, a ja wam odpuszczę te grzechy i zaprzestanę swojej misyjnej działalności na tym portalu... Aha... no i musicie załatwić by moja żona znowu mogła w pobliskiej aptece kupować tabletki.

#bekazkatoli #gimboateizm #oswiadczeniezdupy #ateizm
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lakukaracza_: ciekaw jestem w sumie jak to wpłynie na dzieci, skoro byłeś wychowany religijnie (byłeś ministrantem itd) to na pewno wpłynęło to jakoś na twoje doświadczenie życiowe i ukształtowało Cię w jakiś sposób mimo tego, że teraz jesteś ateistą. Nie boisz się, że dzieci wychowane bez jakiejkolwiek religii będą hmm... dziwne? Wbrew pozorom może to spowodować, że będą myśleć mniej otwarcie.
  • Odpowiedz
@Tribunus_Minutus_Lupin cały ten wpis nie ma żadnego sensu z jednego, prostego powodu: każdy wierzący każdej religii uważa, że to JEGO bóg jest prawdziwy najprawdziwszy, a reszta to ściema, szaton, demony a w najlepszym wypadku kłamstwo. Katolicy nie są w tym wyjątkiem. Uzasadnij mi, dlaczego wyznawcy Baala, Horusa czy Quetzacoatla nie mieli racji? Bo dzisiaj już ich nie ma?
  • Odpowiedz
dlaczego wyznawcy (...) Quetzacoatla nie mieli racji? Bo dzisiaj już ich nie ma?


@Prezes_roku: nom, zostali wybici przez wyznawców Chrystusa, więc widocznie to jest prawdziwy Bóg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jezus Chrystus > Quetzalcoatl
  • Odpowiedz
mnie bardziej nurtuje pytanie skąd wojownicy tacy jak ty mają czas żeby być na bieżąco, czytać, szukać, rozpisywać się.


@KontoBezNicku: Dla dobra ludzkości, można się poświęcić :)
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:
Swego czasu na zapytaj.pl było sporo ateistów i dyskutowali z katolikami w dziale religia. Kilku było naprawdę mega obeznanych w temacie, biblię znali na wyrywki i potrafili skutecznie podważyć każdy dogmat czy relikwię.
Jakby tutaj przyszedł chociażby jeden taki użytkownik i się zaangażował, to księża nie nadążaliby ze święceniem wody na uspokojenie dla katolików którzy zostaliby zmiażdżeni w dyskusji..
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: czytając twoje wpisy dodałbym jeszcze:

- chęć odreagowania smutnego dzieciństwa w którym rodzice-katolicy bili cię z byle powodu
- słaby poziom edukacji i znajomości historii
- brak szacunku do kultury kraju w którym się urodziłeś
- wykonywanie nisko wykwalifikowanych prac w patologicznym środowisku
  • Odpowiedz