Wpis z mikrobloga

Trochę prywaty, bo i w komentarzach i na PW dostaje sporo pytań po co robię nagonkę na katolików, a nie chce mi się każdemu z osobna odpisywać.

Nagonkę na katolików robię bo w takim kraju żyje, gdybym śmiał się z prawosławnych czy islamu (co czasem także czasami czynie) nie wywoływałoby to takich emocji i tym samym nie osiągnął bym celu jakim jest opanowanie wykopu przez gimboteistów. Niewierzącym jestem od czasów początków szkoły średniej czyli ponad ćwierć wieku, wcześniej byłem wierzącym ministrantem, nawet oazy zaliczyłem (chrześcijanki na oazach też). Przez te 25 lat miałem totalnie wyjeb@ne na wierzących, byłem zwykłym cichym ateistą, moja walka z religią ograniczała się do obrony dzieci przed zapędami świętej za życia teściowej. Zmieniło się to, gdy moja żona wróciła wk@rwiona z apteki obok nas bo odmówili jej sprzedaży tabletek hormonalnych. Od tego czasu musi zapierdzielać samochodem na drugi koniec miasta. Oczywiście powodów nazbierało się więcej, ale to przelało czarę goryczy. Inne moje powody to:

- chęć chronienia dzieci przed indoktrynacją religijną
- coraz szersze wpływanie na prawodawstwo w świeckim kraju (poczytajcie o lobbingu Ordo Iuris)
- wspieranie finansowo z budżetu
- romans kościoła z prawicą światopoglądową
- stanie hierarchów kościelnych ponad prawodawstwem krajowym

Jak to ujął Hitchens w "Bóg nie jest wielki":

Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom.


Mogę z wami katole moje kochane zawrzeć umowę. Wy mi obiecacie poprawę w wymienionych kwestiach, a ja wam odpuszczę te grzechy i zaprzestanę swojej misyjnej działalności na tym portalu... Aha... no i musicie załatwić by moja żona znowu mogła w pobliskiej aptece kupować tabletki.

#bekazkatoli #gimboateizm #oswiadczeniezdupy #ateizm
  • 71
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: dobrze prawisz.
akurat "prawica" i kościół robi w Polsce dobrze, swoim działaniem wspierają laicyzację, sami zjedzą własne gówna jak im się należy.
chociaż ołów zamiast złota też byłby spoko.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Jako teizujący agnostyk nie mam nic przeciwko Twojej nagonce i mnie nie obraża. Co prawda istnieją osoby wierzące posiadające światopogląd religijny, dla których taka "krytyka memiczna" to rzecz niepoważna, bo ich religijność jest w innych rejonach (patrz np. PaulTillich), ale ich to nie dotyka, wzruszą na to ramionami. Natomiast rozbicie hegemonii "letniego katolicyzmu kulturowego" (a to jest adresat) w Polsce wszystkim nam dobrze zrobi.

Może w końcu przeżyjemy w tym
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Wielu już z było ateuszy na świecie, oni odeszli, Katolicyzm został. I coś Ci powiem, to się nie zmieni. Ale powodzenia życzę w "nawracaniu". Ciekawe kogo, skoro ostatnio jakiś dość przypadkowy wysyp tego typu wpisów, a w nich większość liże się tylko po jajkach. Niemniej to wolny kraj i teoretycznie każdy może pisać co chce. Elo.

@eoneon: życie nie lubi próżni i tego jestem pewien, że nawet jeśli Katolicyzm
  • Odpowiedz
@NitrousOxide:
1) Katolicyzm słabnie wszędzie poza totalnym trzecim światem, gdzie decyduje demografia; w Europie konwersje następują do ateizmu i agnostycyzmu, a np. w Ameryce Południowej - w stronę pentakostalizmu ( https://www.youtube.com/watch?v=XWjlz3yAeWI )
2) Argument o tym, że po katolicyzmie przyjdzie Islam łatwo zbić - wystarczy wskazać ateistynczne Czechy, które są bardziej niechętne imigrantom niż my. To kwestia historii i kultury, a nie religii.
3) Muzułmanie też się laicyzują, w Polsce są
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ mnie bardziej nurtuje pytanie skąd wojownicy tacy jak ty mają czas żeby być na bieżąco, czytać, szukać, rozpisywać się. Cały dzień wojna na wykopie xd Pamiętam jak za gówniaka miałem wojnę w pięknej grze Ikariam, też całe dnie siedziałem.
  • Odpowiedz
@NitrousOxide: katolicyzm nie zostanie wyparty. Mnie zawsze zastanawia, jak przy tych wszystkich zarzutach że to wymysł, przy wściekłym zwalczaniu od paru setek lat, wypieraniu ze sfery publicznej i ośmieszaniu na każdym kroku ten Kościół się jednak trzyma. Raz spazmujecie że pustki, laicyzacja, narud mondżeje w końcu jak super, ciemne katole do jeziora XD. A potem jakby rozdwojenie jaźni: wszędzie krzyże, wszędzie czarne pająki, wszędzie klerykalizacja ! To zdecydujcie się wreszcie, czy
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: coś mi się wydaje, że to o lekach z apteki to wymyślona wymówka a prawdziwe powody są wypisane, brak tylko wskazania zleceniodawcy( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo umówmy się, że te elaboraty tak praco i czasochłonne pisane tu na wypoku nie przybliżą nikogo do apteki.
Widać natomiast ten sam schemat co we wpisach neuropejskich, które wiemy jak są "naturalnym odruchem obywatelskim" (większość najbardziej zagorzałych twórców elaboratów i
  • Odpowiedz
Zmieniło się to, gdy moja żona wróciła wk@rwiona z apteki obok nas bo odmówili jej sprzedaży tabletek hormonalnych


@lakukaracza_: Prywatny przedsiębiorca odmówił żonie tabletek, a Ty się obraziłeś na Pana Boga i KK ? Może trzeba było ich pociągnąć do SN ja drukarza, który nie chciał drukować ulotek dla homoseksualistów. Przezabawny jesteś. Nie potrafisz skutecznie zadbać o żonę, wiec wklejasz filmiki na portal ze śmiesznymi obrazkami. Żona wie, że jesteś bohaterem
  • Odpowiedz
Wszystko to jest też dla mnie przesłanką, że Kościół jest tym prawdziwym, bo jest prześladowany i znienawidzony jak przepowiadano wcześniej


@Tribunus_Minutus_Lupin: XD

Mnie bawi tylko nienawiść współczesnej Europy do Kościoła i pomijanie doniosłej roli jaką odegrał w kształtowaniu się naszej cywilizacji.


@Tribunus_Minutus_Lupin: Np przez setki lat uważał (i w sumie nadal tak jest) że kobieta to taki gorszy człowiek

ten Kościół się jednak trzyma


bo ma dużo pieniędzy i nie
  • Odpowiedz
@Tribunus_Minutus_Lupin: to dość proste. Religia miała jakiś wpływ na kulturę (negatywny i pozytywny), zwłaszcza w czasach, gdy większość stanowili ludzi głupi jak but, analfabeci itd. Było fajnie, ale mamy XXI w. i rola tej instytucji się zakończyła i możemy jej już podziękować. To tak jak ze starą teorią, która coś wnosiła w danym czasie, ale aktualnie jest gdzieś na kartach historii, bo jest zwyczajnie nieaktualna. To samo, co stało się z
  • Odpowiedz