Wpis z mikrobloga

  • 952
Chyba będzie afera!
Pewna dziewczyna była na zabiegu u pani Pszech i chyba będzie tego żałowała do końca życia. (ZDJĘCIA W KOM.)
Kobietki, jeżeli naprawdę chcecie robić coś ze swoją twarzą, to idźcie do osoby, która szkolila się w tym kilka lat, a nie była jedynie na 12h kursie.
#afera #kosmetyki #oswiadczenie #gownowpis #logikarozowychpaskow #rozowepaski
BeachYes - Chyba będzie afera!
Pewna dziewczyna była na zabiegu u pani Pszech i chyba...

źródło: comment_EfQvrz0Kuizo8u7hm7DjNuNWIcwfduLz.jpg

Pobierz
  • 283
  • Odpowiedz
@BeachYes: ja #!$%@? ( _)
To się totalnie nadaje do sądu, kobieta musi dostac odszkodowanie jak nie z oc kosmetyczki to z kieszeni wykonawczyni tego dramatu. I zadne oswiadczenie jej nie wyroni bo to jest zupelnie #!$%@?!
  • Odpowiedz
@BeachYes: Jeśli ten tekst na fanpage`u pisał "prawnik" to jest to jakiś matoł. "Organy ścigania" - cokolwiek miał na myśli (ja bym tak nazwał nogi, on pewnie myślał o policji) nie zajmują się ściganiem osób, które zdaniem kosmetyczek szkodzą ich wizerunkowi.
  • Odpowiedz
@nama: Po pierwsze nie ma w Polsce uregulowań prawnych dotyczących wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Jedynie botoks jest lekiem co za tym idzie tylko dla lekarzy. Pani jest kosmetologiem nie kosmetyczka a to zupełnie inna bajka, ale prawda jest taka, ze spieprzyla sprawę do lwiej zmarszczki nie wstrzykuje się kwasu tylko od razu botox. I ciach martwica :) I zapamiętajcie ze kosmetyczka a kosmetolog to zupełnie inne bajki :)
  • Odpowiedz
@NeMe2iS: @saltacme: sprawdziłam u źródła i co do hialuronu nie ma regulacji prawnych, botoks tylko dla lekarzy gdyż jest dostępny na receptę. W przypadku tego pierwszego może to robić każdy, nawet ja bez żadnego szkolenia lub wykształcenia kierunkowego. Kiedy oczywiście pojawią się problemy - wtedy ma się przesrane, czy to lekarz czy szara Kowalska z wykształceniem podstawowym z tą różnicą, że lekarz ma ubezpieczenie.

To info od mojej
  • Odpowiedz
@karolajjnn: właśnie napisałam komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

właśnie rozmawiałam z koleżanką kosmetologiem, że nie ma tych uregulowań o hialuronie ALE
w teorii kosmetolog nie może przerwać naskórka. Wstrzykiwanie więc czegokolwiek pod to podchodzi jednak jak sama wspomina to prawo jest dziwne bo jednak tatuaże, kolczyki to norma i nikt z tego problemu nie robi zresztą każdy gabinet musi być przygotowany na taką ewentualność nawet przy
  • Odpowiedz
@nama: taki pro tip z botoksem. Kupisz tam gdzie robiłaś szkolenie z botoksu(wiem od żony) nigdzie indziej nie dostaniesz :-) oczywiście mówimy o zakupie bez recepty.
A ubezpiecznie możesz mieć również jako nie-lekarz. Żona ma, tylko ubezpieczyciel potrzebował kopie dyplomu ze szkoły oraz wszystkich możliwych certyfikatów. Za 350 roczne ubezpieczenie z prawnikiem który będzie Cie reprezentował w przypadku roszczeń niezadowolonych klientów
  • Odpowiedz
@nama: dokładnie prawo jest dziwne, ja wykonuje tez makijaz permanentny to tez przerwanie ciągłości naskórka - tylko dla lekarza ;)? Nic się nie rozwiąże dopóki nie wjadą przepisy. Przesrane jest wtedy kiedy nie wykupi się ubezpieczenia które każdy może wykupić na rok 1500zl ;D Jeszcze powiem ci tak z tymi lukami, botox wykonują babki kosmetyczki/ kosmetolodzy albo chodzą do lekarza i biorą lek na nadpotliwosc albo kupują kosmetyczne botoxy z
  • Odpowiedz
@hawat: To jest jeden z problemów, które trawią te branże. W całej Polsce są może 2-3 szkoły wyższe, które potrafią wykształcić dobrego kosmetologa. Natomiast panuje teraz taki trend, że każda Wyższa Szkoła Robienia Kupy Z Dupy Do Kibla otwiera sobie kierunek 'kosmetologia', na który ściąga wszystkie okoliczne karyny, którym rodzice opłacą czesne, a potem wychodzą takie do pracy w salonie i okazuje się, że ich umiejętności kończą się na otwarciu
  • Odpowiedz
@black_rain: Powiem tak, wszystkie uczelnie które maja dzienne będą ok. Najpierw każda osoba powinna iść na policealne z kosmetyka bo jest tam bardzo dużo praktyki a potem na dzienne z kosmetologi - gdzie jest dużo teorii. Wszystko byleby nie zaoczne - byłam chodzącym sianem dla szkoły która mnie guzik nauczyła :) czytac opinie w internecie!!
  • Odpowiedz
@BeachYes: niestety zawsze podpisuje się karteczkę, że zapoznano się z możliwymi powikłaniami np. martwicą, która na czole występuje dużo częściej, niż na innych częściach ciała i że nie będzie się rościć pretensji jakby nie pykło :/ ja długo szukałam lekarza, zanim poszłam na kwas (powiększenie brody, nie czoło w moim przypadku), bo można zapchać kwasem naczynia, a wydaje się to takie bezpieczne :/ ciekawe czy ona w ogóle taką informację
  • Odpowiedz