Wpis z mikrobloga

Hej mircy. Jako, że nie do końca znam się na sprzęcie, to zadam wam pytanie. Jak waszym zdaniem rozbudować taki komputer niskim kosztem, żeby pograć w przysłowiowego "Wieśka 3" komfortowo chociaż na średnich detalach?
Procek: AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition
Płyta: Asus M5A78L-M LE
RAM: 2x Kingston HyperX DDR3 4GB 1600MHz XMP CL9 Blu
Karta: GeForce with CUDA GTX 650 Ti Asus DVIx2&VGA&HDMI (PCI-E) OC

Myślałem nad geforce 1050ti 4gb i dokupieniu kostki ramu 8gb, tylko nie wiem czy to będzie śmigać? Chyba, że nic z niego już nie będzie i zainwestować w nowy sprzęt? Pomóżcie :<

#komputery #hardware #grajzwykopem #sprzetkomputerowy #kiciochpyta
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kotzon: na gram na AMD X2 64 i GTX 570, 4gb RAM i żyję :) minimalne detale, ale po co mi one, żebym te cholerne gałęzie oglądał? Gra się zatrzymuje regularnie na 1-2 sekundy :), chociaż o dziwo nie w trakcie walki.
Ale i ty i ja musimy wymienić płytę i procesor na i5 2600 minimum i będzie działać
@Kotzon: Musiałbyś wymienić procka i gpu - 1050 TI dałby radę, procek FX8300 to koszt 300-350zł, nic lepszego na tą płytę główną niestety nie wejdzie. Musiałbyś też sprawdzić czy zasilacz by to wszystko uciągnął. Skoro myślisz o ramach, warto byłoby się przerzucić z DDR3 na DDR4, ale tutaj podkreślam iż obecna płyta nie wspiera tego typu pamięci. Najrozsądniejszym upgrade byłby nowy komputer, w niskim-średnim segmencie cenowym obecnie jest bardzo duży wybór,
@joolekk: Gdyby ceny pamięci i kart nie byłyby takie wysokie, cena za ten zestaw byłaby w granicach 2000 co jest bardzo dobrą kwotą - dostajemy 4 rdzeniowy 4 wątkowy procek o taktowaniu 3.6ghz który .. jest lepszy od i5-7500 który to jest zależnie od sklepu 40-70% droższy. 8 generacja procesorów u Intela jest bardzo udana, ma niestety gigantyczną wadę - wymusza windows 10.
@joolekk: Nie sądzę, bo wymaga to też zmiany płyty głównej, a i5-6400 starociem jeszcze nie jest. Przesiadka na i5-8400 miałaby sens, ale za tym również ciągnie się wymiana płyty.