Wpis z mikrobloga

Nauczcie się wszyscy że tak wygląda podział na socjalizm. Socjalizm jest lewicowy i ma dwie główne odmiany - internacjonalistyczny oraz nacjonalistyczny.

Legenda: (od lewej do prawej): Anarchizm - Komunizm - Socjalizm - Socjal Demokracja - Strasseryzm - Nacjonalistyczny Komunizm - Nacjonalistyczny Socjalizm.

#neuropa #antykapitalizm #komunizm #anarchizm #socjalizm
R.....7 - Nauczcie się wszyscy że tak wygląda podział na socjalizm. Socjalizm jest le...

źródło: comment_shPh7Ak2PvIKVJtGIBYlzMrlwihnplC0.jpg

Pobierz
  • 78
@FALANGA1935:

Typie jak Stracceryzm oraz Narodowy - Bolszewizm mogą być bardziej radykalne od nazizmu?

Przecież nawet Hitler nie zlikwidował kapitalizmu i sam zwalczał skrzydło straccerystyczne NSDAP które uważał za zbyt radykalne.


Sam sobie zaprzeczyłeś.
@RuskiAgent1917 ja bym się nie podjął tworzenia takich grafik. Jest to zbyt złożony mechanizm i różne szkoły maja różne definicje.
Ja osobiście jestem zdania, że podział na lewicę i prawicę jest sztuczny. Potrzebny jedynie do populizmu. Każdy problem powinno się rozpatrywać oddzielnie biorąc pod uwagę warunki w jakich zachodzi.
@JakTamCoTam: Ogólnie się zgadzam, ale to nie do końca jest tak, że podział lewica-prawica jest sztuczny. Otóż jest (był?) naturalnym procesem dzielenia się na plemiona wokół punktu sporu, którym w tym przypadku był stosunek do ówczesnych relacji na linii władza - lud. W uproszczeniu prawica stała po stronie władzy (monarchii, arystokracji, silnie zakonserwowanych w tradycji stosunków społecznych) natomiast lewica stała po stronie ludu i chciała ten porządek obalić. Tylko że w
@BojWhucie: Ale że rozbijanie środowisk prawicowych w USA za pomocą propagandy ufologicznej jest celowym działaniem stworzonym przez ZSRR to ty wiedz. Myślę że wiesz czym jest Posadyzm. Zwolennicy ideologii Posadyzmu rozpowszechniali w obu Amerykach pisma ufologiczne podczas zimnej wojny. A byli finansowani z ZSRR. To było celowe działanie mające na celu oglupienie i ośmieszenie tzw rednecków.

A co do inteligentnego projektu. To ty też nie masz żadnego dowodu że Boga nie
Ale że rozbijanie środowisk prawicowych w USA za pomocą propagandy ufologicznej jest celowym działaniem stworzonym przez ZSRR to ty wiedz. Myślę że wiesz czym jest Posadyzm. Zwolennicy ideologii Posadyzmu rozpowszechniali w obu Amerykach pisma ufologiczne podczas zimnej wojny. A byli finansowani z ZSRR. To było celowe działanie mające na celu oglupienie i ośmieszenie tzw rednecków.


@RuskiAgent1917: to że się dali nabrać niezbyt dobrze o nich świadczy
@kurczok: Ale Ty wiedz, że komunizm z założenia miał doprowadzić do porzucenia państwowości na rzecz kolektywów zarządzanych przez robotnicze rady. W początkowym okresie wygranej bolszewików, kiedy panował burdel w Rosji takie rozwiązanie istniało, ale tylko na czas wojny domowej, gdyż po ugruntowaniu władzy szybciutko rozprawiono się z decentralizacją na rzecz skumulowania władzy w aparacie komitetu centralnego. Anarchizm również wziął się z komunizmu, a nawiązując już do Socjalizmu to sam ojciec anarchizmu
Socjalizm jest lewicowy i ma dwie główne odmiany - internacjonalistyczny oraz nacjonalistyczny.

Legenda: (od lewej do prawej): Anarchizm - Komunizm - Socjalizm - Socjal Demokracja - Strasseryzm - Nacjonalistyczny Komunizm - Nacjonalistyczny Socjalizm.


@RuskiAgent1917: @lubie-biszkoptowa_rolada_z_jablkami: strasseryzm z jakąkolwiek lewicowością nie ma wiele wspólnego. Był to antykapitalistyczny nurt w NSDAP, który został zwalczony w nocy długich noży. Jednak nie wiązało się to dążeniem do zniesienia klas społecznych, polecam cokolwiek poczytać w
@kurczok: Rozróżnia się jeszcze coś takiego jak socjalizm utopijny, ale to już inna para kaloszy. Lew Trocki wyznawał ten komunizm w formie kroczącej rewolucji światowej, a Stalin stworzył na podstawie komunizmu własną formę ustroju, która jak wiemy po jego śmierci upadła. Nikita Chruszczow, Leonid Breżniew nie mieli takiej władzy, byli po prostu akceptowani.