Wpis z mikrobloga

Nauczcie się wszyscy że tak wygląda podział na socjalizm. Socjalizm jest lewicowy i ma dwie główne odmiany - internacjonalistyczny oraz nacjonalistyczny.

Legenda: (od lewej do prawej): Anarchizm - Komunizm - Socjalizm - Socjal Demokracja - Strasseryzm - Nacjonalistyczny Komunizm - Nacjonalistyczny Socjalizm.

#neuropa #antykapitalizm #komunizm #anarchizm #socjalizm
R.....7 - Nauczcie się wszyscy że tak wygląda podział na socjalizm. Socjalizm jest le...

źródło: comment_shPh7Ak2PvIKVJtGIBYlzMrlwihnplC0.jpg

Pobierz
  • 78
Trudno powiedzieć, bo nie opisano osi, niemniej, jakby nie patrzeć nazizm jest po przeciwnej stronie zarówno jednej, jak i drugiej osi względem komunizmu, co oznacza raczej, że poza tym, że obie ideologie są totalitarne, to gówno mają ze sobą wspólnego


@kurczok: zależy jak rozumiesz komunizm, bo w niektórych ustach może to być stalinowski terror a w innych stan, w którym osiągnięto anarchię i społeczeństwo bezklasowe.

lewica stała po stronie ludu i
@3n3bl0: Ja pisałem o pierwotnym podziale z czasów rewolucji. Wiadomo, że wtedy np. takiego faszyzmu to nie było jeszcze nawet w planach. Niemniej to na gruncie tej rewolucji wyrosły te wszystkie izmy. To trochę jak z człowiekiem i szympansami. Jedno nie jest drugim, ale mają wspólnego przodka.
@RuskiAgent1917: religijna indoktrynacja to nie jest pierdoła, a ważny temat. Ostatnio na głównej były badania pokazujące, że również w kontekście dobrobytu społeczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą ja nie do tego akurat piję, tylko uważam że takie postawienie osi podziału to libertariańska manipulacja.
@3n3bl0: A podstawienie osi podziału na anarchizm-konserwatyzm to jest lewacka manipulacja.

@CralencSeedorf: Połączenie Narodowego Liberalizmu z Libertarianizmem. System Prezydencki, Państwo Minimalne. Ograniczona do minimum liczba ministerstw, zakaz uchwalania budżetu z deficytem, likwidacja programów socjalnych, dobrowolność opłat za ubezpieczenie oraz na składkę emerytalną. I jeszcze szereg innych rzeczy powiązanych z ideą wolnego rynku.
Połączenie Narodowego Liberalizmu z Libertarianizmem. System Prezydencki, Państwo Minimalne. Ograniczona do minimum liczba ministerstw, zakaz uchwalania budżetu z deficytem, likwidacja programów socjalnych, dobrowolność opłat za ubezpieczenie oraz na składkę emerytalną. I jeszcze szereg innych rzeczy powiązanych z ideą wolnego rynku.


@RuskiAgent1917: bogacić to się będzie, ale garstka ludzi. Jak sam korwin mówi, 1% najbogatszych, 20% klasy średniej a reszta będzie biedować. Nie mówiąc już o tym, jakie napięcia społeczne i burdel
@3n3bl0 może poczytaj program gospodarczy NSDAP to się dowiesz skąd taka nazwa, połączenie socjalizmu z inną lewicową ideologią daje pojęcie "nazizmu"
@RuskiAgent1917: Spodziewałem się, że podasz coś w stylu początków USA i się nie pomyliłem. Jednak, żeby ten system mógł zaistnieć potrzebujesz:
1. Dużego przyrostu lokalnej ludności. Skoro ma być narodowo.
2. Braku zagrożenia zewnętrznego. Skoro ma być państwo minimum z ograniczonymi wydatkami.
3. Sprawnej i rozwiniętej policji. Skoro ma nie być programów inkluzywnych to wykluczonych ktoś musi pałować.

To się nie łączy. Nigdy w historii żaden kraj nie był w takiej
@3n3bl0:
No i dlatego jedno to anarchokomunizm, a drugie stalinizm/maoizm. Oba mają (mocno z grubsza) tę samą doktrynę gospodarczą, ale kompletnie inny pogląd na państwo i jednostkę
Dużego przyrostu lokalnej ludności. Skoro ma być narodowo.


@CralencSeedorf: a dane pokazują, że we wszystkich krajach byłego bloku wschodniego przyrost naturalny gwałtownie spadł po odrestaurowaniu kapitalizmu.

Jeszcze jedna rzecz nie pasuje - jak chce połączyć kolektywistyczną myśl narodowa ze skrajnie indywidualistycznym liberalizmem? Polacy jakoś emigrują za kasą nie przejmując się losem swojego narodu, a kapitaliści tym bardziej nie mają skrupułów i sentymentów narodowych gdy pojawia się możliwość zysku lub jego utraty.