Wpis z mikrobloga

Wszyscy się tutaj regularnie czymś chwalą, to chyba ja też mogę, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Udało mi się. W końcu skończyłem przerabiać starą, zagraconą stodołę na kurnik. Kosztowało mnie to w #!$%@? pracy, trzeba było powynosić graty, wybić i wstawić drzwi, sklecić grzędy, gniazda, ogrodzić wybieg z tyłu (500m2, ze stempli i siatki leśnej-robiłem coś takiego pierwszy raz w życiu), i - drobny szczegół - przerzucić około 15 ton gruzu który zawalał dostęp do stodoły od zewnątrz.
Dwa razy musiałem się posiłkować zatrudnieniem innych osób - raz, do wybicia drzwi (nie mam sprzętu), i drugi raz pewien Ukrainiec pomógł mi z odwalaniem gruzu (pomimo proponowanej przeze mnie stawki lepszej niż ma niejeden programista, żadnego Polaka nie znalazłem).

Niby nic takiego, teoretycznie kilka dni intensywnej pracy (która mi zajęła ponad miesiąc), ale dla mnie to bardzo dużo - jestem chory i "mam papiery" na to, żeby sobie leżeć do góry brzuchem przez całe dnie i zamartwiać się jakie to życie jest niesprawiedliwe i jak to mi ciężko. Nie mogę i prawdopodobnie nie będę mógł w najbliższym czasie (a może i nigdy) normalnie pracować, dlatego wymyśliłem sobie taki oto sposób na zarabianie pieniędzy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Kurnik już gotowy, wybieg praktycznie też (zostały jakieś drobne rzeczy typu założenie zasuwy do drzwi, sprawdzenie siatki), wczoraj wprowadzili się pierwsi lokatorzy - 50 szt kur rasy Rosa I + dwa koguty. Miejsca mam na 10x tyle, zarówno kurnik jak i wybieg mogę bez problemu powiększać, ale od czegoś trzeba zacząć :)
Trzymajcie kciuki, żeby zdrowo rosły, ładnie się niosły, żaden lis się nimi nie zainteresował i przede wszystkim - żebym znalazł chętne do współpracy sklepy w okolicy które będą ode mnie takie jajka kupować :)

#rolnictwo #chwalesie
robertx - Wszyscy się tutaj regularnie czymś chwalą, to chyba ja też mogę, nie? ( ͡° ...

źródło: comment_AVsZAcjq2nCSBIfKu9hClpuLOp3triQg.jpg

Pobierz
  • 100
@tuwysylam_pl: Myślałem o tym, żeby samemu sprzedawać, ale na dłuższą metę nie ma szans, żebym sam sprzedał te 300 jajek dzień w dzień - dlatego nastawiam się raczej na współpracę ze sklepami :)
Jak z kurami się uda to w przyszłym roku wjeżdża krowa ( )

@jakis_login: Do łódzkiego kawałeczek. Z okien domu widzę normalnie pałac kultury ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Fallenzgr jeszcze jak, aż by mi spod ogona furczało!
@robertx jeszcze drobny protip na karmidełka do suchej karmy, żeby zawsze była czysta i nie rozdeptana. A tak wogle to gratulacje :D Rosa co prawda najlepiej się niesie, ale wpuść sobie inne rasy, będzie ciekawiej. Na początek polecam kochiny miniaturowe - z charakteru bardzo grzeczne i jak koty dają się głaskać, a do tego wysiedzą ci każdą ilość jaj i będziesz mieć własne
kura-borzenka - @Fallenzgr jeszcze jak, aż by mi spod ogona furczało!
@robertx jeszcz...

źródło: comment_wx157lMO8OzwlyEewVDKxrsnXorzYtuD.jpg

Pobierz
@siodemkaxx: Zanim wyjdą na wybieg podetne im lotki, spokojnie. Siatka od dołu jest co 5 cm, na zdjęciu dobrze nie widać - w razie problemów z lisem będzie grana elektryka ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zgłoszone do powiatowego inspektoratu weterynarii, jestem w trakcie wyrabiania indywidualnego numeru identyfikacji, wszystkie wymagania spełniam aż za dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@drewniana_elektroda: Dzięki :)

@kura-borzenka: Też