Wpis z mikrobloga

Ale mnie dzisiaj proboszcz swoim kazaniem wkurzył.
Opowiedział taką oto historyjkę:

Pewien człowiek wpadł do studni, na szczęście suchej i nie za głębokiej, lecz głębokiej na tyle aby nie mógł sam wyjść.
Przechodził Budda - zajrzał do studni i powiedział: całe życie jest cierpieniem, trzeba je znosić. I odszedł.
Przechodził Konfucjusz - zajrzał do studni, wyciągnął ręce i powiedział: jak uda ci się mnie złapać to wyjdziesz. Nie udało się więc Konfucjusz odszedł.
Przechodził Jezus - zajrzał do studni, wziął kij i pomógł mężczyźnie wyjść.

Wkurzyło mnie takie bzdurne oczernianie innych religii, ludzie to łykną a ta historyjka to ogólnikowe bzdury.

#katolicyzm #wiara #gorzkiezale #buddyzm #religia
  • 79
  • Odpowiedz
Przechodził Jezus - człowiek wołał do niego, "królu, wyciągnij mnie stąd!" Jezus odpowiedział "królestwo moje nie jest z tego świata" i poszedł dalej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Historyjka denna i idiotyczna i można w dowolnym miejscu dorobić do niej każdego proroka każdej religii. Jaka to parafia?
  • Odpowiedz
Przechodził tamtędy podróżnik. Powiedział - Musisz się modlić 5 razy dziennie będąc skierowanym na wschód - i odszedł.
Przechodził inny człowiek. Powiedział - Jeśli będziesz czynił dobre uczynki, to twoje następne wcielenie będzie lepsze - i odszedł.
Przechodził kolejny. Powiedział - Muszę umrzeć za twoje grzechy - i odszedł.
Pojawił się jeszcze jeden człowiek. Zapytał go - Dlaczego siedzisz w studni?
  • Odpowiedz
Przechodził Jezus - zajrzał do studni, zobaczył goja i odszedł, bo mesjasz pomaga tylko ludowi wybranemu. Tak było w NT nieraz, ale potem cwaniaki plebsowi wmowiły że on jest dla wszystkich.

Swoja droga czarna stonka ma wiele ksiazek z takimi opowieściami(pomoc jak nie ma pomysłu na kazanie), szczegolnie w loserwatore romano, takiej gazecie sprzedawanej przez ministrantów zawsze były wyssane z d.. opowiesci tego typu.

Najgorsze jest to że czesto czarni opowiadaja o
  • Odpowiedz
Przechodził Jezus - zajrzał do studni, zobaczył goja i odszedł, bo mesjasz pomaga tylko ludowi wybranemu. Tak było w NT nieraz, ale potem cwaniaki plebsowi wmowiły że on jest dla wszystkich.


@Lord_Stannis: Skoro było nieraz to zapewne masz cytaty?
  • Odpowiedz