Wpis z mikrobloga

Dawno tego nie robiłem, a dziś etap dla ucieczki to warto sprawdzić kto zdecydował się na nią, a kto pozostał przy liderach.

1) @Ostatni_Piwniczanin - 5* Alaphilippe, 1* Barguil, 1* Calmejane, 1* Izagirre I., 1* Pauwels
2) @piotreks19 - 3* Alaphilippe, 3* Valverde, 1* Gilbert, 1* Martin, 1* Roglic
3) @Ejszyn - 5* Alaphilippe, 1* Latour, 1* Martin, 1* Roglic, 1* Valverde
4) @Cult of Luna - 3* Alaphilippe, 2* Martin, 2* Valverde, 1* Bardet, 1* Thomas
5) @michkor321 - 2* Alaphilippe, 2* Barguil, 2* Majka, 2* Thomas, 1* Landa
6) Xedron - 5* Alaphilippe, 1* Barguil, 1* Caruso, 1* Izagirre I., 1* Pauwels
7) @puchacz22 - 5* Thomas, 1* Alaphilippe, 1* Dumoulin, 1* Froome, 1* Roglic
8) @Macc - 2* Bardet, 2* Dumoulin, 2* Froome, 2* Thomas, 1* Alaphilippe
9) @schrodingerscat - 3* Bardet, 3* Froome, 1* Martin, 1* Roglic, 1* Thomas
10) @Pierre_Billotte - 4* Alaphilippe, 2* Van Avermaet, 1* De Gendt, 1* Izagirre G., 1* Sagan

Przyjmuję kryterium, że do 13 w klasyfikacji Zakarina ze stratą 9:37 mamy liderów (chociaż 'Tatar' już atakował ostatnio z Valverde, jednak nie dali rady, a ucieczka z nimi w składzie nie mogłaby zostać odpuszczona na 10+ minut).

Więc na czystą ucieczkę postawił OstatniPiwniczanin, Xedron i PierreBillotte. Poza Alafem, OstatniPiwniczanin trafił Calmejane, ja mam Caruso, a PierreBillotte aż trójkę: De Gendt, Izagire G. oraz Sagana - więc może być niezły wynik, tylko szkoda tej dodatkowej gwiazdeczki na Gregu :/

Dodatkowo typowani do ucieczki byli: Barguil, Izagirre I., Pauwels, Gilbert, Latour i Majka (Gilbert jest w ucieczce).

Z mojej strony poza pewnym Alafem (było bardzo prawdopodobne, że zabierze się w ucieczkę, ponieważ zostanie ona odpuszczona, zdobędzie punkty na premiach górskich (tym samym zabierając je rywalom i powiększając przewagę) oraz finisz jest skrojony dla niego) wybrałem także jego rywali w walce o koszulkę górala, jednak ani Barguil, ani Pauwels się nie zabrali - być może dlatego, że znaleźli się w dalszej grupie na początkowych rantach :/ Podobnie skończyć mógł Izagirre I. Czy teraz bym coś zmienił? Gorki nie chciałem dawać, bo już pokazał brak mocy, a brat z kolei jest silny w tym momencie i przy braku Nibalego Bahrain walczy już tylko o etapy. Fraile widać dostał wolną rękę zamiast wspierać Fuglsanga, Rolland też raz się nie wykazał. Długo miałem wybranego Jesusa Herradę, ale na czwórkę z Cofidisu go zabrakło (dziś Perez, ew. Edet mogą coś zdziałać). Wolałem wybrać lepszych górali, niż klasykowców pokroju Sagana i Gilberta. Zobaczymy co to będzie.

#cyclinggame
  • 5
@cult_of_luna:
Jedną z opcji jest stawianie pierwszych pięciu kolarzy, których można klasyfikować jako uciekinierów. Warto na paru z nich postawić, ale tak naprawdę to typowanie ucieczki jest tak luźne, że kogo się nie wybierze to nie będzie się miało poczucia złego wyboru, jeżeli top 10 zajmą uciekinierzy.