Wpis z mikrobloga

Magiczna bariera 10k euro miesięcznie przekroczona. A to dopiero początek (nawet nie wiecie jak wysoko jest sufit). ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kilka lat bardzo ciężkiej pracy po kilkanaście godzin dziennie, ciągłego uczenia i dokształcania się, rezygnacji z ogromnej masy przyjemności dnia codziennego, przyniósł oczekiwane efekty. Teraz mam czas, żeby trochę zwolnić. :)

Dla zainteresowanych wrzucam wycinek z mojego cv (proste, bo na razie nie zamierzam zmieniać pracy), a chętni mogą zadawać pytania.

#chwalesie #wygryw #praca #pracbaza #korpo #korposwiat
Ignacy_Loyola - Magiczna bariera 10k euro miesięcznie przekroczona. A to dopiero pocz...

źródło: comment_lYStWkIVnmMpRIZFQwKJukinPgJ2mBnZ.jpg

Pobierz
  • 205
  • Odpowiedz
@ES_Blofeld: @rzep: Działem w kole studenckim i uczestniczyłem w czymś co nazywało się akademia młodych przywódców (nie pamiętam dokładnie jak, ale ta nazwa dobrze oddaje sens) i mckinsey było jednym z patronatów, a później to standardowa rekrutacja.

@mkr-mkr: Już pisałem to nie jest cv do wysyłania tylko szkielet.
  • Odpowiedz
OP w 3 miesiące zarabia więcej niż większość przez 3 lata, więc naprawdę nie widzę tutaj granicy przez którą musiałby się przebijać, aby zacząć żyć spokojniej, ja tam popieram, jedyne co mam z wyjść ze znajomymi to krzywy nos po jednym meczu, a którego nawet nie mogę skorygować, bo nie mam na to kasy, no świetny pomysł z tym zarabianiem 2-3k i "balansem życiowym" xDDD
  • Odpowiedz
@kumkumrere: Generalnie wejdź na pracuj.pl i szukaj po kategorii finanse/bankowość.


@Bord: Lepiej popatrzeć sobie na jakieś raporty płacowe firm rekrutacyjnych - tam często opisują poszczególne segmenty różnych rynków (czym zajmuje się aktuariusz, czym zajmuje się audytor etc.). Oczywiście merytorycznie te opisy pozostawiają wiele do życzenia, ale dla laika mogą być pomocne.

Dlaczego to lepszy wybór? Bo chociaż pracuj.pl ma dominującą pozycję na rynku pracy, to wiele atrakcyjnych firm się tam
  • Odpowiedz
No i rzeczywiście żeby dostać się na pierwszym/drugim roku studiów do takiej firmy McKinsey trzeba się znaleźć we właściwym miejscu i we właściwym czasie, sam mam średnią 4.8, działam w dwóch kołach studenckich, współorganizuję na uczelni co się da, ale trafiłem na ścianę w postaci praktyk w big4 w rażącej wielkości dopiero od 3 roku, w pierwszym semestrze przeszedłem wszystkie etapy rekrutacji do pwc, dostałem się na assessment center razem z 80
  • Odpowiedz
@1788: Musiałby to łączyć z dwoma kierunkami naraz. I jeśli to zespół supportowy to skąd szybki transfer na managera do Black Rock?
  • Odpowiedz
Aha, miałem zapytać, a akurat jest idealna okazja, czy ktoś kto ma już doświadczenie mógłby się wypowiedzieć co do sensu wyjazdu na erasmusa? Moim głównym celem jest opanowanie angielskiego w mowie na poziom C1 w stronę C2, żeby móc aplikować na wszystkie anglojęzyczne oferty, a w międzyczasie mam w planach poszukać praktyk na miejscu w Portugalii, zobaczymy czy się uda, ale z drugiej strony straciłem praktycznie całe wakacje, bo absolutnie nikt nie
  • Odpowiedz
Kilka lat bardzo ciężkiej pracy po kilkanaście godzin dziennie, ciągłego uczenia i dokształcania się, rezygnacji z ogromnej masy przyjemności dnia codziennego


@Ignacy_Loyola: Lol ja kupiłem bitcoiny połowie 2012 w sumie niechcący bo chciałem sprzedać itemy w tibii jakiemuś brazolowi, a że miałem wtedy 13 lat to nie miałem konta w banku. Wytłumaczył mi jak założyć wallet wysłał BTC ja mu dałem itemy, a że byłem głupim gimbusem to nie umiałem ich
  • Odpowiedz
@JakaStulejaTakieZycie: Zazwyczaj w pierwszych pracach rekruterzy patrzą na twoją aktywność na studiach. Nie tyle pod kątem umiejętności, które podczas tych aktywności nabyłeś, co żeby sprawdzić twoje generalne zaangażowanie. Pomyśl masz dwóch studentów jeden ma wpis, że 5 lat studiował i właściwie tyle. Drugi był w 3 kołach naukowych na erazmusie i brał udział w jakichś konkursach studenckich. Wybór jest oczywisty (chyba, że to stanowisko pt. klepacz).
  • Odpowiedz