Wpis z mikrobloga

@Pawel24: o to może się zapytam lekarza - próbowałem wrócić do oddawania, ale w 2012 przeszedłem zapalenie mózgu, co oczywiście odnotowałem w ankiecie. odrzucono mnie dożywotnio jako dawcę "bo podczas pobrania może się z panem coś złego dziać". nie mogli szczerze powiedzieć że cel szczytny ale więcej będą badania tej krwi kosztować niż jest ona warta? czy może aż tak bardzo służbie zdrowia zależy na moim zdrowiu?
  • Odpowiedz
Często pacjenci, którzy są uprawnieni do wejścia poza kolejnością rezygnują z tego, bo nie chcą się kłócić.


@Pawel24: Mi czasem głupio aż o to prosić. Jakoś tak...
  • Odpowiedz
@luzny_lori: Ciężko mi powiedzieć, bo nie zajmuję się krwiodawstwem. Podejrzewam, że mają wytyczne którymi się kierują i tam właśnie zapalenie mózgu jest wpisane jako bezwzględne przeciwwskazanie do oddawania krwi. Pamiętam ze studiów, że niektóre choroby ośrodkowego układu nerwowego dyskwalifikują z oddawania krwi, ale dlaczego to nie jestem Ci w stanie powiedzieć, bo się po prostu na tym nie znam :P

@M_longer: Rozumiem, mi też by było głupio i wolałbym poczekać
  • Odpowiedz
@Jotu: Czym się różni bycie zasłużonym dawcą I,II i III stopnia? Wiem, że chodzi o ilość oddanych litrów. Chodzi mi raczej, czy każdy stopień ma tą samą książeczkę? Czy przywileje i zasługi różnią się od stopnia? Sam mam już ponad 6 litrów oddane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Javorsky: poza biletami na komunikację miejską, co jest inicjatywą miast, to nie mam pojęcia. xD A zasługa no to ilość oddanej krwi, patrz niżej.

@MiszaZRosji: III stopien - 6L
II - 12l
I - 18l

To liczby dla mężczyzn, dla kobiet są mniejsze. Mężczyzna może oddać pełną krew nawet 6 razy w roku, co daje okolo 6 litrów, więc w niewiele ponad 2 lata można zdobyć jeden stopień na samej
  • Odpowiedz
@Jotu: Ale ponoć przy oddawaniu płytek trzeba mieć końskie zdrowie.

Ja ostatnio jak się zapisywałem w szpitalu wojskowym w Warszawie, to Pani w recepcji mi powiedziała, że ogólnie super, że mam tę legitymację. Po chwili dodała, że niezbyt ona tutaj pomoże, bo tutaj sami weterani i kombatanci przychodzą, którzy mają takie same uprawnienia xD
  • Odpowiedz