Wpis z mikrobloga

Jeszcze niedawno rolnicy narzekali na suszę, teraz będą narzekać, że powódź. Zawsze się jakiś powód znajdzie ¯\_(ツ)_/¯


#powodz2018 #pogoda #rolnictwo
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crest: Napisałam już jaka była historia tego zdjęcia. A takie trzymanie lutownicy jest jak najbardziej intuicyjne, bo zwiększa precyzję lutowania xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@werdum18: stary zostań rolnikiem. Pieniądze dajo, robić nie trzeba i podatków nie płacisz XD
PS ja rolnikiem nie jestem więc nie trafiasz z tymi ripostami
  • Odpowiedz
Jestem trochę rolnikiem. Mam ok 30 hektarów i szczerze powiem wam, że to się #!$%@? nie opłaca. Maszyny kosztują po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Praca 14 h dziennie. Opryski, weterynarz itd. masakra. #!$%@? żniwa się zaczynają a w traktorze pompa padła i 4k na remont. Aktualnie mali rolnicy znikają i znikac będą.

Co mi z tego 20k dopłat rocznie? Jak splunąć w twarz..

Za coś trzeba żyć.. więc z początkiem nowego roku oddaje
  • Odpowiedz
@iedrzei stary zostań rolnikiem. Praca oo 15h dziennie, a i tak nie zarobisz nawet na najniższa krajowa xDD

Rolnictwo poniżej 50ha i poniżej 3 klasy ziemii się nie opłaca. Sam mam trochę, ale z następnym rokiem oddaje w dzierżawę i idę do pracy, bo człowiek by nie miał na prąd i jedzenie..

Praca na rolnictwie jest ciężka i mało produktywna. A te dotacje co dają to jakby w twarz splunąć xD
  • Odpowiedz
@d___b Gruntowy, VAT, akcyzy. To że nie płacę dochodowego nie znaczy, że nie płacę podatków. Jakoś rok temu nie mogłem znaleźć firmy która by ubezpieczyła moje uprawy.
  • Odpowiedz