Wpis z mikrobloga

Jeszcze niedawno rolnicy narzekali na suszę, teraz będą narzekać, że powódź. Zawsze się jakiś powód znajdzie ¯\_(ツ)_/¯


#powodz2018 #pogoda #rolnictwo
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no #!$%@? miejcie litość z tymi wysrywami


@iedrzei: to wy miejcie litość, nawet nie wiecie jak macie tu dobrze, jak widzę narzekającego rolnika to krew mnie zalewa. Macie wszystko: hajs z Unii płynie grubym strumieniem, KRUS do których ja i wiele milonów Polaków musi dopłacać miliardy rocznie, składka zdrowotna płacona przez PAŃSTWO czyli kur** znowu mnie i miliony podatników jeśli gospodarstwo <6 ha. Z samych dotacji da się tak żyć
  • Odpowiedz
@werdum18: boli to co piszesz, jak ja bym chciała mieć 1 tydzień wolnego w roku, a ty piszesz o pół roku. Są dni, że nie ma czasu na zakupy pojechać, są nieprzespane noce. Czy ty kiedykolwiek miałeś jakąkolwiek styczność ze wsią? Ty tak serio z tym hajsem z Uni? Przestań popieprzyć te głupoty i wyjedź na wieś, popytaj jak się ludziom luksusowo żyje, jak leżą pół roku i żyją za
  • Odpowiedz
@KrowkaRobiMuu: xddddd
Mieszkałem na wsi dopóki nie wyjechałem na studia i wiem jak wygląda praca w polu bo sam pracowałem ale niestety mieliśmy mało ziemi i paręnaście uli. Żadnych dopłat nie mieliśmy, żadnej pomocy od państwa, bardziej to było czasochłonne hobby ojca niż sensowna praca. W okolicy miałem paru rolników i napewno nie mieli nieprzespanych nocy i braku czasu na zakupy. Na wakacje też jeździli więc może z tobą jest
  • Odpowiedz
@werdum18: hodując zwierzęta, tym bardziej bydło mleczne jest szansa na wakacje? Jest szansa na odpoczynek? Albo czy można spać gdy masz krowy na wycieleniu? Albo chore? Czy może trzeba większość dnia a czesto i w nocy się kręcić wokół tych zwierząt? Mam spakować krowy w tira i jechać na wakacje? To nie ze mną jest coś nie tak tylko tak wygląda rolnictwo a szczególnie hodowla zwierząt. Kto zastąpi rolnika przy
  • Odpowiedz
Wszystkim żyło by się lepiej gdybyś ty i tobie podobni polskie rolnictwo wspierali a nie je dodatkowo oczerniali i gnębili.


@KrowkaRobiMuu: to ile jeszcze pieniedzy z moich podatków mam wam przekazać żeby was zadowolić, krus i ubezpieczenia chorobowe widać wam nie wystarczają? Może wczasy pod gruszą? Może karty multisport?
  • Odpowiedz
@werdum18: nie chce mi się za bardzo szukać w necie, bo mam za dużo na głowie i szkoda mi marnować jednej z niewielu wolnych chwil w ciągu dnia, ale dam Ci linki to sobie porównasz https://gratka.pl/regiopraca/portal/porady/zus/pracownik-na-chorobowym-za-ile-dni-l4-placi-szef-za-ile-zus
https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/swiadczenia/swiadczenia-z-ubezpieczenia-wypadkowego-chorobowego-i-macierzynskiego/zasilek-chorobowy/

"Zasiłek chorobowy przysługuje za każdy dzień niezdolności do pracy trwającej nieprzerwanie co najmniej 30 dni, nie dłużej jednak niż przez 180 dni. Do okresu zasiłkowego wlicza się okresy nieprzerwanej niezdolności do pracy spowodowanej tą samą chorobą lub różnymi chorobami. " "Zasiłek chorobowy za każdy 1 dzień niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym wynosi 10,00 zł(kwota ta obowiązuje od 24.06.2009 r.) "

W swoim pytaniu dążyłem do tego by stwierdzić ile dostanie rolnik za 4 tygodnie zwolnienia lekarskiego - 0 zł (słownie - zero). Przy założeniu, że gospodarstwo jest prowadzone samodzielnie, a Ty złamiesz nogę i masz gips po samą dupę na 4 tygodnie, a masz zwierzęta do wykarmienia/wydojenia/doglądania (a najczęściej wszystko naraz) to jesteś w głębokiej dupie, bo jeśli nie masz nikogo zaufanego kto mógłby Ci pomóc, to ciężko kogoś takiego znaleźć z doskoku. A wiesz ile dostaniesz odszkodowania z KRUSu za złamanie nogi w gospodarstwie? Na 90% 0zł. Orzeczenie lekarza można sobie wsadzić w dupę, bo zarówno według KRUSu jak i ZUSu, jak Ci tej nogi nie ucięli albo Ci nie uschła i nie odpadła i po zdjęciu gipsu jesteś w stanie na niej się podeprzeć to nie ma trwałego uszczerbku na zdrowiu i należy Ci się 0zł. A w tym czasie robić trzeba. Jeśli jest to gospodarstwo rodzinne, albo jeśli zatrudniasz ludzi to wiadomo, że jakoś się da dalej funkcjonować, ale przy samodzielnym prowadzeniu -
  • Odpowiedz
  • 2
@werdum18 powiedz mi jedno - ile kasy dostajesz za 4 tygodnie zwolnienia lekarskiego?


@cezeterson co to w ogóle za pytanie? Każdy kto ma własną działalność dostaje jakieś grosze, to ryzyko pracy na swoim.
  • Odpowiedz
@werdum18 co najmniej raz w roku pracuję przez miesiąc z grypą, gorączką albo innymi dziadostwami, które zamiast w zniknąć w kilka dni leżąc w łóżku ciągną się przez miesiąc, albo dłużej. Wiadomo, taka specyfika pracy, ale nikogo to. Nie interesuje, bo dokladacie mi do krusu (ile jeszcze?!!!1111)
  • Odpowiedz
@plushy dokładacie, jak do miliona innych rzeczy w tym kraju. Taki urok przymusowych ubezpieczeń. A chciałbym dostać tyle ile mi się należy z tytułu ich przymusowego opłacania, a ja i wielu innych nie dostajemy z tego nic, dlatego wszyscy dobezpieczają się u innych ubezpieczycieli..
  • Odpowiedz