Wpis z mikrobloga

Zacząłem testować Slic3r PE i mam pytanie. Czy jest opcja, że np. od 43 warstwy wypełnienie zmienia się z 20% na 50%? W Cura tego chyba też nie było, a to z niej jak na razie korzystałem. Jedyne co znalazłem w Slic3r to "Edycja warstw" że mogę sobie zaznaczyć bardziej zielono czyli wedle legendy dodaję detali w tym miejscu, ale co się tak naprawdę dzieje? Wydruk zwalnia w tym miejscu? Bardziej by mi zależało na zmiennym wypełnieniu, bo chcę wydrukować powiedzmy podkładkę z kolcami i sama podkładka to okrąg wiec i wypełnienie 10%-15% wystarczy, a jak dojdzie do drukowania kolców na wierzchu aby te nie odpadły po dotknięciu musiałby mieć wypełnienie na +- 50%, bo na 20% są puste w środku.
#aneta8 #druk3d #drukarki3d #slicer #slic3r #cura
  • 2
@kurvvawszystkozajete: W Curze możesz to ustawić - możesz pociąć obiekt na dwie części i zmienić ustawienia dla każdej z nich (i wydrukować je razem) lub użyć obiektu (np. prostopadłościanu) jako maski dla innych opcji druku.

Masz też opcje gdzie Cura sama wybiera opcje (głównie chodzi o grubość warstw, ale procent wypełnienia też idzie ustawić) na bazie dokładności potrzebnej do druku.

W Slicerze nie wiem.