Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki spod tagu #szosa - pomocy!

Problem to skrzypiące łożysko suportu typu Press-Fit. Najchętniej wyj#%ałbym to gówno przez okno i wsadził zwykły gwintowany Hollowtech II, ale nie da się. Wybiłem stare łożysko specjalnym narzędziem, wcisnąłem nowe innym specjalnym narzędziem i... dalej skrzypi.

Skąd wiem, że tu tkwi problem? Bo przesmarowałem już wszystkie możliwe połączenia: mostek, sztyca, pedały, każda cholerna śrubka korby i wiem, że to ten skubaniec w suporcie nie daje mi żyć.

Dlaczego nie poszedłem do fachowca? W okolicy mają wolne terminy na wrzesień (Deutschland hier) - nie chce mi się tyle czekać. Ponadto wydałem już 90€ na narzędzia i części, więc fajnie by było doprowadzić to do końca. No i ten niesmak, gdybym jednak się poddał, to poczucie porażki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No więc mirki teraz pytanie do was: co potencjalnie robię źle? Może to kwestia smaru? Przed wciśnięciem łożysko posmarowałem, bo amelinium. Wg gości z GCN: pressfit w aluminium smarujemy, w węglu wciskamy na sucho. Uzyłem ceramicznej pasty montażowej. Może polecacie coś innego? Jak wy wciskaliście swoje?

A może to od wielokrotnego wybijania i wciskania łożyska? Bo kiedy nowe zaczęło mi skrzypieć, to je wybiłem i wcisnąłem znowu. Wiem, po wybiciu stare jest do śmieci, ale co mi szkodziło spróbować. No ale nie pomogło, więc kupiłem nowe, wcisnąłem i skrzypi w dokładnie ten sam sposób, co te poprzednie. Czy "zepsułem" gniazdko, czyli rurę suportową tym moim wybijaniem i wciskaniem w te i we wte?

Kończą mi się pomysły a wiem, że jest tu wielu kompetentnych mirków i mirabelek.
Z góry dzięki!

A zawołam se jeszcze #rower co mi tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
Zawsze możesz spróbować rozwiązań firm trzecich np. aluminiowy press fit

@motoinzyniere: możesz zarzucić linkami do konkretnych części?

@NuclearCycling: Gwiny w pedałach nasmarowałem, łożysk nie sprawzdałem. Hałas ewidentnie roschodzi się w ramie. Haka jeszcze nie sprawdzałem, podobnie jak zacisku tylnego koła. Jeśli to to, to schowam się pod schodami i będę płakał nad swoim idiotyzmem przez najbliższy tydzień
via Android
  • 5
@yolo92 Właśnie wróciłem z piwnicy do mojej piwnicy.
PROBLEM SOLVED!
Bilans: narzędzie do wciskania łożyska suportu 33€
narzędzie do wybijania łożyska suportu 17€
Wkład supportu typu press fit 2x 15€
Łącznie 80€ i kilka godzin spędzonych w piwnicy.

Rozwiązanie problemu:
! wystarczyło nasmarować tylny zacisk

Dziękuję Pan @kurva_sistema oraz Pan @butterman ! Mirko uczy, Mirko bawi. Można się rozejść. Ja idę pod schody płakać nad moim #!$%@? ()