Wpis z mikrobloga

@Lawrence_z_Arabii: w końcu ktoś zarabia w tym kraju!!! Popieram

Pracodawcy też się niedługo nauczą (mam nadzieje bo niestety ale póki co działa na nich tylko strach, szantaż i manipulacja.
Nie raz widziałem jak olewali i ignorowali poczciwego, często cichego pracownika z zawodowymi ambicjami (ale nie karierowicza), który serce wkładał w prace. Jednocześnie tańczyli jak grał roszczeniowy pracownik ktory zajmował sie głownie udawaniem, drobna manipulacja oraz kreowaniem własnego wizerunku.

Najcześciej gdy ta
Programistów sie nie importuje bo nie ma skąd. Zachód próbuje podbierać z europy środkowo-wschodniej, bo tam IT nie za bardzo interesuje młodych ludzi. Kolega studiował infe w Niemczech w Dortmundzie i wydział świecił pustkami. Tam ludzie mają na to #!$%@?, a niemiecki programista najczęściej pracuje w Szwajcarii.


@warning_sign: są do tego jakieś statystyki? z chęcią dowiedziałbym się więcej
Chyba nikt nikomu nie broni zostać programista XD tylko problem jest taki że nie każdemu się chce poświęcić tyle czasu na nudne siedzenie nad kodem...
@Lawrence_z_Arabii no ja nie wiem czy to cos zlego, ze kupil moze i najtansze renowki i dal jako sluzbowe. Przy takiej opcji masz #!$%@?, ze Ci sie auto #!$%@?, bo firma naprawia w aso. Masz w dupie rozliczanie kosztow dojazdu do roboty, bo firma placi za paliwo. Masz #!$%@? na przeglady, okresowe wymiany podzespolow, ubezpieczenie bo firma placi. Nawet #!$%@?, ale sluzbowe jest zajebistym odciazeniem Twoich wydatkow.
@Lawrence_z_Arabii: Nie do końca rozumiem, o co ten ból dupy teraz. Mój bliski znajomy jest menadżerem w jednej z największych firm IT w Polsce, gdzie tworzą oprogramowania dla firm produkcyjnych i mniej więcej miesiąc temu z nim rozmawiałem i coś tego typu powiedział też. W tej firmie stawki zaczynają się od 8k przez pierwsze 3 miesiące a potem 10k, by po 2 latach mieć w przedziale 13-15k. Owoce w środe, srowoce
dobrze, skoro gospodarka potrzebuje pracowników to trzeba ich sprowadzać. To wszystkim wyjdzie na dobre.


@jukac: kłopot w tym, że pracodawcy nie chcą pracowników tylko niewolników i płacą grosze zatrudnionym, nawet jak sprzedają swoje towary za granicą za unijne ceny.