Wpis z mikrobloga

Nie powiem trochę latania i załatwiania jest
Ogarnąć jednocześnie zakup nieruchomości i organizacje ponad 100 osobowego wesele jednoczenie to małe wyzwanie ;)
Póki co zużyłam na ten cel tylko jeden dzień urlopu z czego jestem dumna (zaznaczę że nie pracuje zmianowo tylko w godzinach funkcjonowania urzędów czyli od 8 do 16).

Pewnie wielu z was ma.juz za sobą te wszystkie formalności, ale mi czasami brakuje doby

#gownowpis #mieszkanie #wesele
Pobierz zaczarowany_olowek - Nie powiem trochę latania i załatwiania jest 
Ogarnąć jednocześn...
źródło: comment_Wi0ZNKx208lRr7OMH7KHr7Wro37iZNUW.jpg
  • 21
@Brudne_Mysli: Nie, lepiej wynajmować i przez 25 lat uważać żeby nie zadrapać ściany i prosić się o zmianę starej lodówki, nie mówiąc o tym, że dwukrotność wziętego kredytu zostanie u właściciela mieszkania, a Ty z niczym. Choć jeszcze lepszym pomysłem jest wziąć żonę z dzieciakami i siedzieć u rodziców, gdzie dopiero jak ich zabraknie będziecie 'na swoim'.
Niestety, albo poświecenie i wyjazd we dwójkę za granicę, na co nie każdy może
@Dreamsarenotfun: pracowałem w krajach europejskich i większość młodych ludzi wynajmuje mieszkania, tylko u nas na zasadzie „Zastaw się, a postaw się”.
Kredyt to można brać np na firmę, działalność gospodarczą, coś co będzie na nas zarabiało, zwracało się po czasie, a nie ciągnęło w dół.
@Brudne_Mysli: Jaki % ich miesięcznych dochodów stanowił czynsz? Wiesz, że system wynajmu na zachodzie wszędzie jest inny i nie można porównywać 1:1 z Polską. Wynajem od miasta/spółdzielni na zachodzie jest stosunkowo tańszy niż wynajem komercyjny w Polsce (bo inna forma właściwie nie istnieje).
@Brudne_Mysli: 1) Właścielem mieszkania jest kredytobiorca, nie bank.
2) Nie spłaca się dwukrotności wartości mieszkania, jeśli kredyt weźmie się rozsądnie. Zwłaszcza, że wartość nieruchomości rośnie z czasem (znowu, jeśli kupi się rozsądnie).
3) Kredyt można w każdej chwili wypowiedzieć (obecność i wielkość prowizji od wcześniejszej spłaty zależy od umowy).

Czyli w dupie byłeś i gówno widziałeś, wykopowy ekspercie.
@Brudne_Mysli: w moim przypadku rata kredytu to 1/10 wspólnych dochodów, czy to oznacza że jestem matołem? Nie wyobrażam sobie wynajmowania mieszkania na dłuższą metę. Wynajmowałem przez ponad rok i podziękuję. Wolę płacić na siebie niż na kredyt dla właściciela mieszkania.