Wpis z mikrobloga

tak sobie przeglądam fejsbunia, wyskoczyło mi pic rel i znowu doświadczyłem tego słynnego dysonansu poznawczego-
ludzie z wwa i krk od razu pisali żeby #!$%@?ć z tym ogłoszeniem bo nikt normalny nie będzie robił za darmo, a daje sobie rękę uciąć, że ludzie z lublina byli by gotowi #!$%@?ć gałe mecenasowi za tą 'szanse' xD


cholera ten sam kraj, odległość tych miast to niecałe 200 -czy jak w przypadku krakowa 300-km, a podejście do pracy, jej warunków i szanowania się tak różne ¯\_(ツ)_/¯

#lublin #warszawa #pracbaza #prawo
Pobierz
źródło: comment_xyaaEyfaxh51PsvCLWoM69dNb8e4sjDA.jpg
  • 9
ludzie z wwa i krk od razu pisali żeby #!$%@?ć z tym ogłoszeniem bo nikt normalny nie będzie robił za darmo,


@jokefake: I bardzo dobrze to trzeba tępić - szkoda tylko że władze NRA, KIRP wydadzą milion uchwał w obronie demokracji ale te wezwanie swoich członków by płacili komuś za pracę ich przerasta...
@dziki_tapicer w niektorych branzach na serio nikt nie zwraca uwagi na domene maila. Znam sporo firm o międzynarodowym zasiegu w domenach typu onet czy interia. Jedna firma (najwieksza w polsce w swojen branży) nie ma strony, maila ma na interia.pl, a prezes ma wizytówkę pisana comic sansem
wzywać wzywają, ale wiadomo jak jest-


@jokefake: Rzecznik dyscyplinarny powinien im robić problemy, a władze powinny coś z tym zrobić - #!$%@?, zawody zaufania publicznego gdzie powszechnie przyjęło się nie płacić za pracę.
@jokefake: znajomi studenci prawa z lublina robią w Lubliśkich kancach za darmo pełen etat i jeszcze sobie chwalą. xD Zauważyłem że tam jest specyficzna mentalność bliska ukraińskiej, ale czy może ty powiesz mi coś więcej na temat studentów z tamtych terenów? Masowa produkcja, zadupie, czy czym to jest spowodowane?
Masowa produkcja, zadupie,


@bananowynick:
+rynek na którym każdy mecenas się zna i wie ze może sobie pozwolić na jawne dymanie aplikantów, bo na ich miejsce jest 30 studentów którzy zrobią to za free, dlatego nierzadko jeśli ktoś w kancy zarabia minimalną krajową jest uważany za szczęściarza(sic!) i dla niektórych 1,5k na rękę stanowi szklany sufit przez 3 lata apki. ¯\_(ツ)_/¯
oczywiście podobno są miejsca gdzie płaci się normalnie -2k netto xD-
@jokefake: dokładnie tak jest, więc nic nowego się nie dowiedziałem. Ja też tych ludzi nie rozumiem że tak nie szanuja swojego czasu. Rozumiem że można dostać za staż minimala i się #!$%@?ć i czasem coś robić żeby się uczyć, ale tam z tego co się dowiedziałem to jest tak jak mówisz. Praca za darmo i niewolnik, a do tego jeszcze trzeba studia ciągnać xD
Mentalna ukraina