Wpis z mikrobloga

TL;DR: #rozdajo dwóch sadzonek czerwonej ostrej papryczki z okazji Dnia Czerwonej Ostrej Papryczki

#chilizgobim

Jadę sobie właśnie autobusem, czytam i czytam, i oczom nie wierzę. Przegapiłem takie święto. Święto przypadało na 3 lipca, czyli wczoraj, ale to chyba nie będzie wielkim naruszeniem, że dziś będę świętować ;)

Z tej okazji można wylosować dwie duże sadzonki czerwonej ostrej papryczki :)

Sadzonki spokojnie powinny dać owoce jeszcze w te wakacje :)

Losowanie wśród plusjących, wysyłka na mój koszt.

Na koniec jak zwykle prośba o nie plusowanie do osób, które nie mają zamiaru później się zajmować roślinami ;p

Na zdjęciu przykładowe sadzonki, akurat trafiły się: Mako Akokosrade, Chiltepin Amarillo i Hot Charleston.

#chilihead #papryka #chili #papryczki #ostrezarcie #rosliny #swieta #swieto #dzienczerwonejostrejpapryczki #3lipca #uprawa #rosliny #domowyogrod #domowauprawa #uprawiajzwykopem #sadzonki #warzywa
Pobierz
źródło: comment_pluP3xquuCm1goieaATfYrufk4wZf201.jpg
  • 46
@sprite: w zeszłym roku Gobi przysłał mi sadzonkę. Jakoś chyba w kwietniu.
Urosły pół metra w tym roku przes dwa tygodnie w maju jak miałem urlop. Była wysoka wilgotność i lekko opuszczone rolety. Chyba im pasowało.
@kocurowy: No nie wiem czy to tak działa ;p
@Estetykatopodstawa: Kto wygra ten będzie mógł sam sobie wybrać jakie chce;) Wybór dość spory ;)
@redmonk: To nie wiem czy ostre jej pomoże ;p
@menstruacyjnakaszanka: Nie wiem czy by się kolegowały, bo moje większe ;p
@pug_in_stug: Bardzo ładne! Tylko czekać aż się wybarwią ;)
@menstruacyjnakaszanka: Chili jest twardą rośliną, więc nie wątpię, że Ci odżyją ;)
@
@sugasuga Capsicum annuum. Mieszanka papryk ostrych karłowatych. Do kupienia w każdym Leroyu. Tylko tej jednej cos strzelilo i postanowiła nie być karłowatą ( ͡º ͜ʖ͡º)
nie polecić coś smacznego i w miarę mało ostrego z chilli? Myślę nad czymś czerwonym i lżejszym, a przede wszytkim słodszym od jalapeno.


@cucoriedka: Spróbuj węgierskie papryki ;) Np. Hungarian Hot Wax. Ze słodszych to masz lekko ostrawe Cherry :)
@gobi12: No w sklepach pełno, ale oznaczenia odmian brak. Nawet myślałam nad jednym z mixów z habanero i był pomysł by skosztować. Boję się troszkę bo z habanero w Polsce było okropnie. Jakieś super ostre z Austrii, które tak paliły i nieziemsko nieprzyjemny posmak miały, że nie szło wytrzymać.

Sprawdzę dostępność nasion tej Hot Wax i może akurat będzie dobra do jedzenia na zimno. Ostrzejsze dodaję do przetworów i super zmieniają