Wpis z mikrobloga

Kupiłem #mazda 6 benzyna 1,8 LPG z 2002 roku.
Auto prawie codziennie robi trase Kraków Gliwice.
Pali 12 litrów #lpg na 100 przy prędkościach 140km/h.
Czy jest jakiś #samochody który przy tych prędkościach spalał mniej?
I jednocześnie był na tyle duży żeby jakiś tam komfort był.
  • 32
@Neoplan: Kuzynka ma biznes to ją stać i ma audi w benzynie. Ojciec kuzynki się żalił że musi dużo kasy wydawać na paliwo bo pali jej 15l/100.
@jempierozki: doprecyzuje szukam auta które będzie kosztować jak najmniej uwzględniając koszt paliwa oraz koszty napraw czyli dwumasa dpf wtryski itp. oczywiście wszystko w przeliczeniu na /km
@Sl_w_k_1: Ta zasada działa tylko w wypadku silników z niedostatkiem mocy. Im mniejszy niedostatek, tym mniej spali. Mówiąc o wolnossących: 1.6 spali mniej niż 1.2 na autostradzie, ale to już nie znaczy że 3.0 spali mniej niż 2.5 bo oba pracują na autostradzie pod normalnym obciążeniem, a nie nadmiernym jak 1.2
@Sl_w_k_1: To moim zdaniem sens ma 150-170, max. 200 koni, nowoczesna konstrukcja silnika (bo to tez ma oczywisty wpływ na spalanie) oraz przy takich prędkościach rolę odgrywają też opory powietrza, dlatego nie SUV).
Z tym, że musisz się liczyć że mocne auto Ci na autostradzie spali mniej niż to, ale za to w mieście weźmie więcej. Idealnych nie ma. VAG z systemem odłączania cylindrów ACT się do tego ideału nieźle zbliża
Montuj gaz

@Robert_K: czytaj ze zrozumieniem

@Sl_w_k_1: W tej cenie (auta) oraz wyglądzie, kosztach ogolnego utrzymania, będzie bardzo ciężko poprawić ten wynik. Moja M3 2.0 z 2008 pali średnio 10l a lubię pocisnąć.
@jempierozki: to zadam inaczej pytanie
chce auto za 30 kzł
duże dla rodziny 2+2
na autostrade, marzę o 6 biegu
z LPG
i żeby pojeżdziło z 10 lat

Myślałem o Lagunie ale ostatnia wersja jest taka brzydka że nie mogę patrzec
Mondeo ma pięć biegów
Niemieckie albo nie podchodzą pod LPG albo za 30 kzł to kupie jakiegoś złoma
Myślałem o Tipo trochę mały ale mają zaprzestać produkcji zanim się rozpędzili