Wpis z mikrobloga

Pomóżcie, bo zabiłem smartfona :\ Samsung Galaxy S i9000 po dwóch dniach użytkowania padł, odpala się logo i jakieś loopowanie następuje. Logo się zapala, gaśnie, nic się nie dzieje. Wymowanie i wkładanie baterii nie pomaga. Włączyłem tryb DOWNLOAD kombinacją 3 klawiszy (bo ktoś mi powiedział, że to może pomóc) i jest komunikat

Downlading... Do not turn off Target


Co dalej? :( Napis nie znika, nic się nie poprawia, a ja jestem coraz bardziej wkuriwony. Kupiłem przez allegro, gwarancja jest ważna jeszcze miesiąc. Ale nie wiem czy mi przyjmą, bo mam ICE i jakiś mod (cyanmode).. w każdym razie nie znam się i potrzebuję jakiejś rady. Możecie mnie nakierować gdzie się z tym zwrócić? W smartfonach jestem zielony. @Andre3v: #smartfon #android #gsm #help
  • 151
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

//Listę instrukcji piszę dla siebie, ale też po to by w razie czego można było ocenić czy coś zrobiłem źle.

9. Kopiuję najnowszy GAPPS i CM9 z SD na pamięć telefonu.

10. Uruchamiam TRYB RECOVERY (góra, home, włącz). Pojawia się MIDNIGHT KERNEL / CMW4 BASED RECOVERY z dużą ilością funkcji. Wybieram Backup, do wyboru FULL lub SYSTEM. Ustawiam to pierwsze. Backupuje się boot, system (7 MB) i data (1,6 GB). Proces trwa 2-3 minuty.

11.
  • Odpowiedz
@parachutes:

W tym momencie zawsze zaliczałem bootloopa, więc podejrzewam, że ta wersja kernela ma zabezpieczenie przed zapętleniem bootowania.


Powtarzasz jeszcze raz - wgrywanie CM9. To jest bardzo często. Recovery jest inne, jak już pisałem - wgrało się swoiste dla CM9 i trzeba powtórzyć proces instalacji, czyli install zip from sdcard i teraz nie powinno być bootloopa.
  • Odpowiedz
Pojawił się ten komunikat

@krol_magnezu: Tak, mam ostatnią wersję stąd i tak właśnie to wygląda, regularnie instaluje się mniej więcej tyle procent według pasku postępu i bootloop.

@Chudy_: Ok, powtarzam :) Tym razem tryb recovery zadziałał! I CMW się uruchomiło w nowszej wersji v5.5.0.4

Tyle, że wszedłem w jakieś menu, z którego nie działa go back i się uruchomiło Partitioning Internal SD Card.... No nic, jeszcze raz wiping
  • Odpowiedz
@parachutes: więc faktycznie może męczysz się przez to, że coś jest nie tak z kartą SD... nigdy tego nie miałem. 15% to jednak chyba trochę za dużo - u mnie telefon wpadł w bootloop chwilę po rozpoczęciu instalacji, spróbowałem ponownie i działało.
  • Odpowiedz
@Chudy_: No nic, jeszcze raz wiping i próbuję do skutku. Muszę teraz przez mount to robić, bo nie widzi żadnych plików w internal sdcard...pfff.

Ale wreszcie po podłączeniu przez USB system widzi normalnie urządzenie i mogę te pliki ręcznie przekopiować. Może teraz się uda.
  • Odpowiedz
@Chudy_: Nie, bo wchodziłem w listę na której były pliki z pamięci wewnętrznej, a których nie było na SD. Nawet zrobiłem tak, by sprawdzić, że skasowałem pliki z SD po przekopiowaniu na internal memory i CMW widział pliki zip.
  • Odpowiedz
@Chudy_: Haha, wiem wiem, już zacząłem to robić. Jeszcze raz dzięki za pomoc i wysiłek! Zaczynam zabawę i konfigurowanie, to lubię najbardziej. Ale teraz szybko działa, nie ma porównania!
  • Odpowiedz
@parachutes: jedyny poważny problem, jaki zauważyłem, to to że baterię ładuję częściej. Będę musiał zrobić dodatkowy research na ten temat. Tryb deep idle itd. Wcześniej używałem MIUI opartego na Androidzie 2.3.7. Ale już zaczęły się prace nad CM10 (Android 4.1 Jelly Bean) :)
  • Odpowiedz