Wpis z mikrobloga

  • 2035
Jakaś baba cofając zarysowala mi tylni zderzak, przepchnęła moje auto tak, ze przedni zderzak też zahaczył o slupek i się porysował i odjechała sobie.
Miala pecha, a ja szczęście, że ktoś miły widział tą sytuację i zrobił foto jej tablic.
Zgloszone dziś na Policję, jak będą chetni poinformuję za jakiś czas, jak się potoczyła sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
#polskiedrogi #polak #patologiazewsi
UnitrA - Jakaś baba cofając zarysowala mi tylni zderzak, przepchnęła moje auto tak, z...

źródło: comment_p3Kl4dNln5zv255g70oikujmEdQwvijz.jpg

Pobierz
  • 86
@UnitrA: Miałem niedawno sytuację, gdzie jechałem i pani wyjeżdżająca z miejsca parkingowego lekko trafiła mi przedni zderzak. Zniszczenia podobne do tych u Ciebie, tylko że mój się lekko odkształcił. Oświadczenie spisane na miejscu, telefon do ubezpieczalni, obyło się bez policji. Następnego dnia rzeczoznawca obejrzał auto i zgłosił sprawę do ubezpieczalni. Finał jest taki, że na koszt ubezpieczenia sprawcy wymiana zderzaka w ASO, więc pewnie też masz możliwość dostać nowe zderzaki.

@testowyandrzej: to wszystko zależy dla kogo i od kogo. W tym przypadku chodziło o Audi S6 V8 4.2 więc trzeba było się przyłożyć do tego. Łącznie wyłożył coś ok 5k zł, sam robiłem i załatwiałem. Wszystko się da tylko trzeba wiedzieć z której strony podejść. Szczęście w nie szczęściu, pech chciał, że sąsiad dzwona zaliczył podobną audicą tydzień wcześniej i wiele części było nie ruszonych. Przekładka, malowanie, farba i chyba 10
@UnitrA:

Szkoda wyceniona przez ASO na 11 tysięcy, przez znajomego lakiernika na 6-7 tysia, a PZU wypłaciło 3 z hakiem :)

@saycool dlatego nie ma sie co bawic w żadne wyplaty, wstawiasz auto do ASO i wybierasz rozliczenie bezgotowkowe.
via Android
  • 0
@kenay toteż nie twierdzę, że nic nie było w nim robione, ale zawsze mam jakiś punkt oparcia, gdyby ubezpieczalnia chciała mnie wykręcić, bo mam raport badania miernikiem przed zakupem
@UnitrA miałem kiedyś identyczne zdarzenie z tym że świadek zostawil mi numery tablic sprawcy za wycieraczka, pojechałem na komisariat nawet policja wróciła że mną na miejsce zdarzenia. Po trzech miesiącach dostałem pismo o umorzeniu z powodu nie wykrycia sprawcy. Policja Nysa
dokładnie, auto przed zakupem było sprawdzane miernikiem i żaden element nie był malowany, na co mam dowody na piśmie.


@UnitrA: ile płaciłeś za pomiar? Do mierzenia powłoki na elementach plastikowych to już potrzebny profesjonalny sprzęt. Chyba, że nie doczytałeś i w raporcie masz tylko, że niemalowane były elementy karoseryjne metalowe.