Wpis z mikrobloga

Przepraszam za spam, ale nie mam kogo się po prostu spytać :c
Uczę się drogą @Dawidi, teraz Bootstrap. Zrobiłem kurs ze strony mojekursy, przeczytałem cały tutorial ze strony w3schools teraz przyszła pora na zrobienie template.
https://startbootstrap.com/template-categories/all/
Jak się za to zabrać? Jak to zrobić? Kopiować poszczególne części strony z bootstrapa? Jestem bezsilny, otwieram kod źródłowy i wtf co to jest? Jak się zabrać, żeby umieć to zrobić? Skąd się uczyć? Pomóżcie proszę :/
Chcę coś zacząć programować przed studiami, ale jest to ciężkie, że #!$%@?ę. Idzie jak po grudzie. Najpierw robiłem #cs50, teraz robię ścieżką nauki z 4programers. Potem też będzie tak źle, czy to początkowy trud?
#programowanie #webdev
  • 23
Heh miej jaja i #!$%@? pół roku przed maturą stomę, pewną i wytyczoną ścieżkę dla jakiegoś kombinowania, w którym jak się okazuje jesteś #!$%@? xD
Może masz kryzysowy moment. Często tak jest, że masz wrażenie, że nie idziesz do przodu a potem nagle jest przeskok o całą wiedzę co zdobyłeś w tym czasie.

Weź sobie jak ja np ten creative bo jest wg mnie na tyle ładny, że miło się go robi, a jest bardzo prosty. Może spodziewasz się efektu za szybko?

Pomogę Ci zacząć:
1. Musisz mieć coś co będzie trzymać cała stronę. Ja nie lubię
@Dawidi: Dzięki za tak długą i rzeczową odpowiedź. Bo ja chcę robić. Serio. Chciałbym, żeby to się udało. Trzeba usiąść i to jakoś wykombinować, a to jest dla mnie najtrudniejsze. Tak się niby uczysz najwięcej, ale mi to sprawia olbrzymią trudność. Dzięki wielkie!
Takie stronki to jest mus opanować bez zająknięcia. Ale naprawdę tylko praktyka. Wiesz kiedy jest problem poustawiać elementy? jak masz do zrobienia taką stronkę ;) http://jesteprogramiste.pl/nxo/ Projekt chwilowo stanął bo inny projekt był ważniejszy ale nie ma tam w ogóle czego się chwycić ;)
@Dawidi:
zrobiłem to, w miarę wygląda, skaluje się.
Czego nie zrobiłem:
-> navbar przy zmniejszeniu się nie rozwija, navbar jest od samego początku, nie pojawia się magicznie
-> nie dodałem animacji do ikon
-> nie umiałem zrobić hovera po najechaniu na galerię
-> ujednolicenie wielkości czcionek, umiem to zrobić, ale nie wiem czy sens (czas)
-> obecna sekcja nie jest podświetlana na navbarze

Spróbować jeszcze jeden template zrobić, czy iść do
@wetorek2: Na początek i tak spoko. Nie olewaj też za dużo. W końcu frontend to szczegóły. Zrób te hovery na galerii. Takich rzeczy się robi dużo. Musisz to umieć dobrze.
@Dawidi: Zrobiłem ładnie galerie, nie wpadłem na pomysł z opacity, tylko chciałem z z-index, ale się nie dało, bo napis był pod tym xD.
To rozwijane menu dalej nie działa, spróbowałem i wkleiłem Twoje, button był jakiś rozjechany.
Animacje do ikon, też nie chcą działać, nie wiem czemu
#services .fas:hover{
-webkit-animation: pulse 0.2s;
animation: pulse 0.2s;
}
Po skopiowaniu z moichkursów Javascriptu odnośnie zmiany .active navbaru też nie zadziałał.
Brać się
@wetorek2: Pamiętaj, że że z-index nie działa dla obiektów z position static. Musisz zmienić na relative bądź absolute. Ogólnie z-index używaj tylko w momencie jak coś ci nie gra lub faktycznie potrzebujesz coś przesuwać do przodu, lecz to raczej często się nie zdarza. Nigdy dla uzyskania efektu a tym bardziej, że coś się pojawia czy znika. Dla znikania i pojawiania się w pierwszej kolejności używasz display, potem ewentualnie opacity. W najgorszym